14.kapitolka...=o)

11. prosince 2008 v 8:00 | Lizzie |  První povídka
Jinak jak bude hlasovat Andy už je mi předem jasné, poněvadž to ze měš vytáhla na ICQ - přesně jak slibovala... Jinak omluvte chyby a budu ráda za komentáře...=o)


O dva dny později jsem zavolala Sethovi. Měl radost. Chtěl mě vidět a já nebyla proti. Už jsem zase byla ve své lidské kůži. I s Jasperem jsem od té rozmluvy vycházela podstatně lépe. Všechno se tak nějak zlepšilo. Vlkodlačí smečka mě díky otisku přijala dobře. Všichni byli milí. Ale jak to bývá, když je něco v pořádku obvykle se to pokazí. Ani já jsem nebyla výjimkou- V téhle době začali v Seattlu mizet lidé. Zpočátku jich bylo málo, ale pak se počet začal zvyšovat. Všichni Cullenovy se tím začali zabývat. Bylo to příliš blízko. Volturiovi by mohli přijít a to nikdo z nás nechtěl. Později Jasper přišel s myšlenkou armády novorozených. A Bella dodala jméno viníka - Victoria. Zrzavá sadistická upírka.

Malinko jsem se pousmála. Ale smích mě přešel s tím pitomým nápadem vlků. "Sethe, ne." Zavrtěla jsem hlavou. "Lily, já musím. Nemůžu nechat bojovat smečku beze mě." Znovu jsem zavrtěla hlavou. "nezvládnu jenom tak čekat. Co kdyby se ti něco stalo?" Skoro týden jsem se ho den co den snažila přesvědčit. A pak dostal Sam rozum. Edward a Bella budou schovaný v jeskyni a Seth jim má dělat telefon. Aspoň, že nebude tam dole - bojovat. Navíc Cullenovy odeslali do té jeskyně i mě.
Prý jenom pro jistotu. V jeskyni byl klid, když Edward oznámil, že dole začala bitva. Seth musel být ve své vlčí podobě, ale aspoň byl tady. V bezpečí. Vzápětí však zrzek ztuhnul, zavrčel a mě posunul za sebe vedle Belly. Něco se děje. O chvíli později do jeskyně přišli dva upíři. Všimla jsem si Belly. Měla strach? Možná. Victoria se začala přibližovat, ale Edward si všímal Rileyho. Snažil e ho "ukecat". O pár minut později bylo po všem. Seth zlikvidoval Rileyho a Edward Victorii. Za to Bella mi v jednu chvíli málem způsobila mrtvici. To její vystoupení s kamenem. To se chtěla obětovat? Jistě. A stoprocentně jí to vnukly ty Quileutské legendy. Došla jsem k Sethovi. Byl sice pořád vlk, ale to mi nevadilo. Došla jsem k němu a hlavu si položila na jeho rameno. "Jsi v pořádku?" Protočil oči. No snad se nediví, že se o něj bojím. Najednou Seth i Edward padli k zemi zkroucení bolestí. "Co se děje?" zeptala jsem se poplašeně. "Budeme v pořádku." Slyšela jsem chroptět Edwarda. Smečka! "Setha? Jsi v pořádku?" narovnal se a uklidnil. Mlčky přikývnul. "Co se stalo?" ptala se Bella. Edward jí všechno pověděl. Pochopila jsem z toho akorát to, že se něco stalo Jacobovi. S Bellou, když tohle slyšela, to seklo. Bylo toho na ni moc. "Sethe, běž." Řekl najednou Edward. "Ne, Sethe. Běž domů. Věř mi." Chvíli bylo ticho. "Lily, půjde s námi." Nelíbilo se mu to, ale poslechl. Seth odběhl domů a já s Edwardem a Bellou jsme se vraceli na mýtinu. Bylo tam sedm upírů sedm? Jedna novorozená. Neustále na mě civěla. "Nezlobte se, paní. Riley říkal, že je to správné." Řekla a nespouštěla ze mě zrak. "Paní?" podivila jsem se. "Já nejsem vůdce smečky. To tady Carlisle." Řekla jsem a vůbec mě nenapadlo, že ani nejsem upír.
Potom jsem ukázala na Carlislea. Jako aby věděla koho jsem měla na mysli. "Ne. Vy nepatříte k nim. Trochu k němu, ale vy jste jiná." Nechápala jsem. Poznala, že jsem nějak příbuzná s Jasperem. "Vidím, kým lidé jsou. Vy máte vládnout." Tak to mi moc nepomohla.
***
Vytřeštil jsem oči jak mi to všechno do sebe zapadlo. "Lily Volturiová - Whitlocková." Zašeptal jsem do ticha. Rozesmála se. "Já? To je směšné." Snažila se to popřít. "Marcus." Uslyšel jsem říkat Alici. "Přijdou za chvíli. Jane, Alec, Felix a Marcus. Neboj Bella se za chvíli probere."
***
Tím, že vyslovila její jméno odtrhla novorozená pozornost ode mě a zamířila se na Bellu. "Chci ji. Voní tak dobře." Edward zavrčel. "Nesmíš, chceš-li být ušetřena." Řekl Carlisle a ona přikývla. Opravdu všichni věřili tomu, že jí Volturiovi nechají naživu? To by museli všichni spadnout všichni na hlavu a pořádně. Volturiovi přišli. Všichni se pozdravili a Jane přikázala zničit Bree - tak se ta novorozená jmenovala. Byla neoblomná. Nesnáším Jane. Stoprocentně teď zkouší na mě svojí schopnost. Zkouší jestli jsem nezapomněla vystavět bariéru kolem své mysli. Zrzek podrážděně zavrčel. Jistě zkoušela to také na Bellu. Ona je přece také imunní. "Marcusi. Rád bych si s tebou a Lily rád promluvil." Ozval se Jasper.
 


Komentáře

1 Keliška Keliška | Web | 11. prosince 2008 v 12:45 | Reagovat

ahojky...sry tudle kapitolu sem zatim nečetla ale určo si ji přečtu někdy jindy !! Ale tedka momentálně nemám čes !! ale musí bej OK jako všechny ostatní !! QAš si jí přečtu tak ti kní napíšu koment !!!

2 Cleo Cleo | Web | 11. prosince 2008 v 14:56 | Reagovat

Ach jaj moja naj komoška odchadza z našej skoly..:(tak s mam tak he,a este k tomu som pozerala PP 3 takze som polovicu preplakala takze mam oci ako ropucha:D

3 Cleo Cleo | Web | 11. prosince 2008 v 16:09 | Reagovat

Nho to duufajme hehe a ty aki sa mas?

4 Andie Andie | Web | 11. prosince 2008 v 16:10 | Reagovat

Oh! :( Sorry, zabudla som, že dnes už zverejníš kapču :D O:) Super kapča :-*

Inaq nenapísala si to správne!  :D Ja som hádala a uhádla som! XD Takže taq! :D :D :D A hlasovať nebudem :D Nechcem vám predsa pokaziť radosť :D

5 Cleo Cleo | Web | 11. prosince 2008 v 16:19 | Reagovat

Nho toto,tak by siomsa chcela mať aj ja..:D

6 Aranel van de´Corvin Aranel van de´Corvin | Web | 30. března 2009 v 17:15 | Reagovat

Malilinko jsem tušila, že to bude mít něco spolěčnýho s MarkusemxD xD xD Ale takhle ne.......xD xD xD xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama