18. kapitolka...=o)

20. prosince 2008 v 14:52 | Lizzie |  První povídka
Jo teď přidjou protesty, že Edward taky přežil přeměnu a to umíral na španělksou chřipku. Popravdě mě tohle napadlo až kdayž jsem měla napsanou polovinu další kapitoly.... Takže trochu divné zdůvodnění proč by to Lily zabilo. Kdyby jí kousli a ona se proměnila na pořád její tělo tuhle krev spotřebuje a ona by se musela napít jiné, už ne nemocné. Tady se promění a tělo začne spotřebovávat tuhle, ale pak se zase promění zpátky, bude mít zaprvé jak míň krve tak pořád bude pořádně nemocná... No vražedná kombinace( já vim je to divný, ale nic lepšího mě nenapadlo).... Mno pěkný čtení, omluvte chyby a budu ráda za komentáře...=o) Vaše Lizzie...xD"Co je ti?" zeptala se trochu starostlivě, ale pořád s tím jejím nenávistným podtónem. Chtěla jsem odpovědět, ale žaludek se mi zvedl znovu. "Carlisle?" zavolala normálním hlasem, ale věděla jsem, že on jí slyší. Pokud je doma. Přišel za chvíli. Sáhl mi na čelo. Zdá se mi to nebo má úplně ledovou ruku? Jo jasně, vím, že upíří mají studené ruce, ale tohle bylo dost ledové i na upíra.
"Vždyť jenom hoří." Řekl, ale nemluvil ke mně. Někdo, nevím kdo, mě zvedl z podlahy a odnesl do pokoje do postele. Ještě než jsem stihla usnout nacpali do mě nějaké prášky. Když jsem se později probrala bylo mi o něco lépe. Aspoň z toho, co jsem mohla pozorovat se zdálo, že horečka klesla. Vedle postele jsem měla na stolku rohlík a čaj, ale dělalo se mi špatně jenom z pomyšlení na jídlo. Natož, když jsem ho viděla. Skrčila jsem se na posteli a zkusila znovu usnout. Povedlo se mi to docela rychle. Koneckonců usínání mi nikdy nedělalo problémy… Nevím, jak dlouho jsem spala, ale když jsem se probrala lekla jsem se. "Co tady děláš?" vyjekla jsem překvapeně. Co to zase vyvádí? "Když jsi nepřijela s nimi napadlo mě, že se něco stalo. Jsi v pořádku?" ptal se Seth starostlivě. "Neměl bys tady být." Ignorovala jsem jeho otázky. "Pokud se jedná o toho červenookého, tak můžu. Musel si jít něco zařídit." Zavřela jsem oči a pousmála se. Chtělo se mi spát. Zase. Skoro jako by mi četl myšlenky řekl: "Jen spi. Zůstanu tady." Chtěla jsem něco namítnout, ale nezvládla jsem to. Byla jsem příliš unavená.
"Už se k ní nikdy nepřibližuj." Slyšela jsem vrčet Marcuse. Chvíli bylo ticho. "To nejde. Nemůžu." Sevřelo se mi hrdlo. Ten kdo to řekl nebyl nikdo jiný než Seth. Panebože. Ne! Rychle jsem se posadila. Ty dva tam naproti sobě stáli a vrčeli na sebe. To není dobré. "Ne!" vyjekla jsem. "Co se děje?" přiskočil ke mně Seth. Pitomá otázka. Co by se asi tak mohlo dít? "Mike jo?" podíval se Marcus naštvaně. Zavrtěla jsem hlavou. Měl důvod být naštvaný. "To byla dohoda." Mluvila jsem s Mikem před tou "hádkou". Všechno bylo naplánované a museli to vidět i někteří lidé z města, aby to mělo správný efekt. A vyšlo by to, možná. Nevím, jestli mi to tehdy Marcus věřil, ale neměl nic proti. Nemohl dokázat že lžu.Teď už může. Teď když se tu objevil Seth už mu nemůžu déle lhát. Ale co když Sethovi něco udělá? Ne. To nesmí. Sakra! Začala jsem se klepat. Ještě lepší. Ono nestačí tohle, ještě se musím proměnit. Ale bude to veselý. Zřejmě budu první nemocný upír. Trochu jsem se té myšlence pousmála. Do pokoje vešel Carlisle přelétl pohledem místnost a ztuhnul. Já se akorát skrčila do klubíčka a snažila se ten třes nějak ovládnout. "Vy dva ven! Hned!" řekl přísně. To nevěstilo nic dobrého. "Oba." Řekl po trochu významném pohledu na Marcuse. Přece jenom si dovolil dát rozkaz někomu z Volturiových. "Esmé, Jaspere." Řekl normálním hlasem a přesto ty dva byli hned v pokoji. "Uklidněte ji." Vlna klidu přišla hned a já vzápětí usnula.
***
"Pitomci dva." Ulevil si Carlisle rozhořčeně. "Mohli jste jí zabít!" snažil se ovládat a trochu se mu to dařilo, ale přesto byl z jeho hlasu slyšet vztek. "Já bych nikdy…" začal protestovat mladý vlkodlak. "Zmlkni, Sethe." Zavrtěl hlavou. "Upíří tělo není zvyklé bojovat s nemocí. Upíři nemarodí. Přeměna by jí zabila. A jestli ne tahle, tak ta zpět na člověka stoprocentně." Mezi všemi zavládlo hrobové ticho.
 


Komentáře

1 Andie Andie | Web | 20. prosince 2008 v 15:02 | Reagovat

podľa mňa je to super :)

2 nezvestna nezvestna | Web | 21. prosince 2008 v 11:42 | Reagovat

No je to trcohu zvlastne ale to je predsa jedno nie... ved pocas poviedky sa moze diat vela veci nie?!

PS: tesim sa na Vianoce a ty sa tesis?

PS2: mam sa dobre

PS3 tesim sa na dalsiu kapitolu :-D

3 WeROn!K@♥ SB-enko♥ WeROn!K@♥ SB-enko♥ | Web | 21. prosince 2008 v 17:40 | Reagovat

zvalstne ale vzdy dobre!! a tu poviedku co si mi pisala do skoly.. no neprisla mi ale mozes mi to poslat este do konca prazdnin... v skole som piatok nebola. a ako sa mas??

4 Janča Janča | Web | 22. prosince 2008 v 11:27 | Reagovat

Je to super!

5 Evushak Evushak | E-mail | Web | 23. prosince 2008 v 12:55 | Reagovat

Tohle je uplně užasná povídka!... jako moc dobře se to čte, je to napínavý a prostě se  mi to moc líbí... =)

6 Aranel van de´Corvin Aranel van de´Corvin | Web | 30. března 2009 v 17:35 | Reagovat

kdyby jsi nakonci nenapsala to s tím Edwardem, tak bych si na to ani nevzpomněla xD xD xD xD xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama