9.kapitolka...=o)

5. prosince 2008 v 11:58 | Lizzie |  První povídka
Co k tomu dodat? Nic mě nenapadá snad jen klasické, že budu ráda za komentáře a abyste omluvily chyby.... Jo a taky Andy( má jediná nejen upíří...sestro♥) - dočkala ses. Sice to není celá kapitola, ale její převážná část...."Ahoj, Sethe." Pokusila jsem se o úsměv. "Neříkala jsi do telefonu, že jsi pryč?" Před jak dlouhou dobou jsem mu volala? Ani jsem sama nevěděla…. "Pár věcí se změnilo." Odtušila jsem. Na chvíli mu po obličeji přeběhl smutný výraz. "Ano. Od té doby co jsme se viděli naposledy se opravdu pár věcí změnilo." Bolest v jeho tváři byla víc než výmluvná. Něco se stalo. Ale co? Trápí ho snad to, že je vlkodlak? Neustále si mě prohlížel, skoro jakoby mě viděl prvně v životě. Nechápala jsem, co se děje, a ani jsem to vědět nechtěla. Instinktivně jsem věděla, že to, co se teď děje nebude k ničemu dobré. A že by to rozhodně ničemu nepomohlo. Možná právě naopak. "Kde teď bydlíš?" Dobrá otázka. Aspoň, že nebudu muset lhát. "U Cullenů." Řekla jsem a sledovala jeho obličej. Nejdřív zblednul a potom zrudnul. Naštvala jsem ho? "Prosím tě, odejdi od nich. Nevíš co jsou zač…" Hlas mu selhal. Nebo za to mohl příkaz Alpha vlka? "Vím úplně přesně co jsou zač, Sethe." Překvapení. "Jak?" Divil se. Myslím, že v tu chvíli ze sebe nebyl schopný dostat víc než to jedno prostě slovo. "Obchod není tím pravým místem, kde bych ti to měla vysvětlit." Vlastně si ani nejsem jistá jestli ti to chci vysvětlit. Rozhodně ne někde před lidmi. Když už tak ať rozškubneš jenom mě. Bohužel v jeho případě to nebude jenom přirovnání. Mohl by mě zabít, kdybych ho opravdu hodně naštvala. "A kde teda?" byl zvědavý. Kdyby tak věděl… "Teď dojdu zaplatit. Sejdeme se navečer v lese, tam kde Sam našel Bellu." Řekla jsem a odešla…
***

"A kde teda?" Opravdu mě zajímalo, jak to, že ví o Cullenových. Ale ještě víc mě hryzala otázka. Ví kdo jsem já? Jistě. Jinak by přece neodešla sotva jsem se poprvé proměnil. Lily, kdybys tak věděla… Pravda je taková, že když k nám přišla poprvé líbila se mi. Dodnes vidím jak stála před tím barákem s Mikem a tvrdila že tašky nemá protože je nechala u rodičů. Nevěřil jsem tomu, ani nevím proč. Potom, když zmizela chyběla mi. Možná víc, než by měla. A teď, když se tu znovu po pár měsících objevila… Stalo se něco s čím jsem nepočítal. Něco, co vysoce zkomplikuje situaci, jestli bude bydlet u Cullenů. Stejně by mě ale zajímalo jak to, že s nimi může žít aniž by jí ublížili. Otiskl jsem se. A zrovna do ní. Jak to vezme? Jak se jí bude líbit představa, že je předurčená pro život s obludou? Moje- ne zrovna veselé myšlenky přerušila její hlas. "Teď dojdu zaplatit." Mračila se. Něco jí trápilo. "Sejdeme se navečer v lese. Tam, jak Sam našel Bellu" řekla byla pryč. Den se mi až neskutečně vlekl. Snažil jsem se vymyslet, jak jí říct Radu. Přijít k ní se slovy: Ahoj, Lily, jsem vlkodlak a otisknul jsem se do tebe. By asi nebyl nejlepší začátek. Ale tak nejdřív si poslechnu jak to, že ví o Cullenových a pak se uvidí.
Šel jsem do lesa. Došel jsem na to místo - Lily už tam byla. Vypadal nádherně, když tak stála u toho stromu a černé kudrnaté vlasy jí povlávali ve větru. Vypadala smutně. Byla smutná. Ale přesto pořád nádherná. Po chvíli si mě všimnula. "Sethe." Pozdravila skoro neslyšně. "Chtěl jsi vědět, jak je možné, že vím o Cullenových." Mlčky jsem přikývl, ale už jsem si tím nebyl tak jistý. Opravdu to chci vědět? "Vím to, protože…" zaváhala. Asi se jí do toho taky moc nechtělo. "…protože jsem jako oni."
 


Komentáře

1 Andie Andie | Web | 5. prosince 2008 v 13:29 | Reagovat

super! :) Len tam s ma trošku splietla :D si mala vynechať riadok abo taq, keď to zrazu všetko šlo zo Sethovho pohľadu :P Ale inaq super :)

2 weronika weronika | Web | 5. prosince 2008 v 16:10 | Reagovat

SUPER!!!!! nechces mi nieco vymysliet na taku sutaz do skoly??? si talent!!!

3 Janča Janča | Web | 5. prosince 2008 v 16:48 | Reagovat

teda to se ti povedlo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama