DS - 4.kapitola

3. ledna 2009 v 19:56 | Lizzie |  Dítě Slunovratu
Takže tady je další kapitola... Dokud ten počítač ještě funguje...xD Mno nebudu to nikterak komentovat.. .Snad jenom omluvte chyby a budu ráda za komentáře...xD
EDIT 21.5. 1810: Co sem psát? :D Snad radši ani nic, nemyslíte? :D (Nemyslíš, zaplatíš...xD :P :D)


"Ty jsi fakt magor. Cvok. A to čekáš, že ti tohle budu věřit? Nemám s tebou zajít ke cvokaři?" Přesně, jak jsem čekala. V duchu jsem vynadala jak Kiaře, tak těm hlídačům menhiru, i když jsem věděla, že ani jeden z nich za to ve skutečnosti nemůže. Byla to jen a jen moje blbost. Nechápu, co mě
to popadlo mu to začít vykládat. Opravdu mi asi odpochodoval mozek.
"Víš co, zapomeň na to jo?" povzdechla jsem si. Tohle opravdu nemá význam. "Holt si budu muset pomoct sama." řekla jsem a otočila se k odchodu, když se za mnou ozval známý hlas. Lukášův hlas. Tohle bude ještě zlý. Hodně.
"Ahoj Míšo. Co ty tady-?" začal a pak si nejspíš všimnul Davida. "Aha, nebudu vás rušit." Řekl o poznání otrávenějším hlasem. Chtěla jsem mu to celé nějak vysvětlit, ale věděla jsem, že by mi nevěřil. Co se tohohle týče, měl totiž hodně podobný názor jako David. Naneštěstí pro mě. Navíc bych mu stejně nemohla říct pravdu a on by poznal, že lžu. Jako vždycky. David se mezitím taky někam vytratil a já tam zůstala sama. Bezva.
Doma jsem celou dobu přemýšlela, proč to je právě David. Proč to nemůže být někdo normální? Tedy relativně. Třeba někdo, koho nemám chuť na potkání zabít?
Druhý den mě probudil zvonek, když jsem došla otevřít byl ve dveřích David. Ty jo. Já snad ještě spím, ne? Zabouchla jsem mu dveře před nosem, zamrkala a zase je otevřela. Pořád tam stál. Takže to není halucinace.
"Promiň já rozmyslel jsem si to." Je to halucinace! Musí být. "Můžu jít dál?" Jenom jsem překvapeně přikývla. Nechtěla jsem věřit vlastním uším. David, který mě včera poslal na psychiatrii, ten samý David, tady teď stál a říkal, že si to rozmyslel. Ne, to se mi určitě jenom zdá. Kdeže je ta psychina? Byla jsem tak překvapená, že jsem se nezmohla na nic než na šokované: "Pojď dál." Po chvíli, když jsem se vzpamatovala z toho šoku, že opravdu přišel, dodala jsem: "Co ta náhlá změna?" A lámala jsem si hlavu jak to, že vůbec ví, kde bydlím. Protože pokud vím, tak to jsem mu opravdu nikdy nesvěřovala. První, co mě napadlo byl Lukáš, ale to se mi nezdálo moc pravděpodobné. Přibližně asi tak, jako že budu zítra někde rotovat na hlavě a zpívat u toho národní hymnu. Což rozhodně neplánuju.
"Já ti nevím, ale cosi mi radí, abych tomu, co jsi mi řekla věřil. I když se tomu věří jenom těžko. Měl jsem totiž takovej divnej sen, moc si z něj nepamatuji, jenom nějakou děsně vychrtlou a průsvitnou malou holku a pak ještě rusovlásku." Kiara a Elvíra. Byli první a jediné, které odpovídali jeho popisu. V duchu jsem jim napůl děkovala a napůl se omlouvala za to, že jsem se včera zlobila právě kvůli tomu, že to má být David. Jenže, to bylo opravdu jako naschvál. Kdyby to byl kdokoliv, opravdu kdokoliv, jiný. Jen ne tenhle pitomec.
"Dobrá, nejdříve tě seznámím s nějakými základními blbostmi." řekla jsem po chvíli a dala se do vykládání o průvodcích, menhirech, mužích v bílém a mužích v černém, také jsem mu řekla o Kiaře a Elvíře.
Když jsem tohle všechno dopověděla byl pomalu čas k obědu. "Najíš se u nás, jak vidíš máma není doma a vrátí se až odpoledne - pokud to stihne." O čemž pochybuji. Nestává se to totiž zase tak často. Poslední dobou vlastně skoro vůbec. "Po obědě tě naučím kouzlo." Špitla jsem tajemně a došla do kuchyně, kde jsem dala vařit vodu do konvice. Vyndala jsem dvě misky jednu modrou a druhou zelenou. Z jiné skříně jsem vyndala dvě pytlíkové polívky. Voda byla během chvilky uvařená a tak jsem zalila polívky a donesla je ke mně do pokojíku, kde celou dobu čekal David. "Tady to je." řekla jsem a natáhla k němu ruku s miskou. Kupodivu neprotestoval a vzal si jí ode mě. Dokonce si odpustil i poznámky o jedu na krysy. Nevyměnily mu ty dvě i mozek? Chvíli jsme mlčky jedli. První jsem dojedla já a chvilku po mě i David. Bylo to divné. Připomínalo mi to poledne s Lukášem. Jak jsme tady seděli a smáli se spolu. To bylo před tím, než jsem objevila svůj úkol a i když jsem se snažila, abych na něj nezapomínala - a ze začátku se to i dařilo - , jenže poslední dobou to šlo hůř a hůř. Odnesla jsem misky zpátky do kuchyně. A napila se. Když jsem se vrátila řekla jsem mu takovým tím tajemným hlasem. Jak nějaká pouťová šarlatánka.
"Takže, jak jsem slíbila naučím tě kouzlo. Musíš si..." a dala jsem se do ani ne tak dlouhého jako spíš složitého vysvětlování, jak se má přenést do jiného světa. Moc mu to nešlo, dokonce jsem váhala jestli jsem mu něco nevysvětlila špatně - to když se mu to nepovedlo ani na bezmála desátý pokus. Začínal se malinko vztekat. Najednou zazvonil zvonek.
"Dojdu otevřít, abych si odpočinul." navrhnul a já souhlasila. Musela jsem pořád přemýšlet nad tím proč mu to nejde.
"Jo díky." zamumlala jsem v odpověď. David odešel z pokoje a já se ponořila do svých myšlenek, nevěděla jsem kdo to je a pro tuhle chvíli mi to bylo i celkem jedno. Ze zamyšlení mě vytrhl Davidův smích. A teď myslím pravdu jeho smích. Takový ten, co jednomu oznamoval, že si o něm myslí, že je idiot. Rychle jsem i já doběhla ke dveřím.
"Ahoj. Co ty tady?" zeptala se malinko nervózně.
"No… já se přišel kouknout, jestli si v pohodě, celý den nebereš telefon neodepisuješ na SMSky. Ale jak vidím měla jsi pro to svoje důvody." Řekl a nepřátelsky přejel Davida očima. "No, já půjdu… ehm pokračovat v tom, co jsem dělal před chvílí." řekl David, když viděl, že si asi potřebuji promluvit s Lukášem. No, on snad začně být i gentleman… Lidi já padám. Ze židle. (L: Ale to jako fakt… Ještě pět minut a ta židle mi podjede…xD:D)
"Promiň, já jsem se k mobilu nedostala a s Davidem to-." Chtěla jsem mu všechno vysvětlit, ale zarazila jsem se ze dvou důvodů.
 


Komentáře

1 Andie Andie | Web | 3. ledna 2009 v 20:01 | Reagovat

ze dvou? 1.) poslal by ťa k psychiatrovi a z 2. ... ??? o.O Wou :D Proste preto, že sa to nedá vysvetliť, že? :D :D :D Sorrka, ja som zvedavá takže aspoň takto si pomáham (alebo skôr sa ete viac znervózňujem :D)

Inaq super ako vždy ;)

2 Katk@ -SB♥♥♥ Katk@ -SB♥♥♥ | Web | 3. ledna 2009 v 20:44 | Reagovat

Ten 2. důvod by mohl být, že slíbila, že o tom nikomu neřekne. a nebo něco uviděla.... Já nevim.. Těšim se na další díl. Kdy budou Prokletí?

Já sjem dostala zase nápad! Zatím mám napsanou (v sešitě - všechny povídky píšu do sešitu) jen 1. kapitolu, na blog jsem zatím stihla napsat něco přez polovinu (ještě jsem to nezveřejnila) a dneska už to nestihnu. Jsem totiž na počítači tajně... O víkendu můžu být na PC  jen hodinu a půl! A když jdu do školy, tak hodinu!! To je strašně málo! :(( Za známky tu můžu být dýl, ale stejně je to málo.

3 Compost Compost | Web | 3. ledna 2009 v 22:35 | Reagovat

moc pekny

4 nezvestnaa nezvestnaa | Web | 4. ledna 2009 v 9:13 | Reagovat

Mne sa to strasne paci len si ma nakazila mam tendenciu hovorit po cesky je to strasne! A tak isto aj pisat.... no ale k tovojej kapitole je neuveritelne pekna tak ako vsetky tvoje kapitoly na moj vkus zase trochu kratka no na to som si mohla aj zvyknut nie?! no ale tak tesim sa na pokracko... a za chvilku bude aj u mna nova kapitola ked sa mi to podari :D

5 nezvestnaa nezvestnaa | Web | 4. ledna 2009 v 9:14 | Reagovat

pani najdlhsi komentar aky som zatial niekomu dala pani :-D

6 Cleo Cleo | Web | 4. ledna 2009 v 13:30 | Reagovat

Fjuuh!"Pozeraam pozeraam novy desing peknušky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama