12.kapitola - Nečakaní hosté

28. března 2009 v 0:00 | Lizzie |  Podlehneš strachu a nebo lásce?

XII. kapitola - Nečakaní hosté

(autor: ja /Lizzie/)


No nakonec se z velké částí díky Jasperovi žádná bitka nekonala. Přece jenom by to bylo víc než hloupé. Míří sem nejspíš pěkně rozzuřená Maria a oni by se rvali mezi sebou. Ale přesto odmítali, abychom proti Marie šli jenom já, Lizz a Jasper. To by se vážně byli schopní kvůli nám obětovat? Znají nás teprve chvíli. To nedává smysl. Navíc Maria nechce je. Jde jí o nás. To my utekly. Ne oni. Neměli by trpět kvůli naší hlouposti. I když jsem za tu hloupost byla ráda. "Alice, to se týká i tebe." oznámil během nějaké debaty, jejíž začátek mi unikl Jasper. Ať se diskutovalo o čemkoliv - a nejspíš to bude mít hodně co společného s Mariou - Alici to naštvalo. A i když to u ní nebylo zvykem trochu zvýšila
hlas. "To nemyslíš vážně. To opravdu věříš, že nechám vás tři někde nastavovat krk a já budu sedět tady a trnout jestli jste v pořádku?! V žádném případě." Aha, takže už je jasné o čem se bavili. Teď už ovšem v klidu... "Podívej, Alice. Tohle není nic proti tobě, ani proti nikou z vás. Jenom jde o to, že proč
byste na naší chybu měli být potrestáni vy?" vyslovil Jasper mé předchozí
myšlenky. Opravdu jsme spolu museli být už dlouho. Vrhla jsem kradmý pohled na
sestru. I ona vypadala podobně zamyšleně.

***

Maria. Jednou se to stát muselo. Nechápou sice jak nás dokázala najít. Když jsme tam byli naposledy neměla nikoho s takovou schopností. A podle toho jak dlouho tu jsme za námi ani nevyrazila hned, Tak co po nás sakra chce? Proč si na nás vzpomněla až teď? Nedávalo to smysl - ani v nejmenším. Zmateně jsem zakroutila hlavou. Jednak proto, abych odehnala vzpomínka a také abych si ji trochu pročistila. "Půjdu s vámi." ozval se Thomas a podíval se na Elizabeth. Protočila jsem oči. Copak tady nikdo z nich nic nepochopil? To se celá ta debata vedla zbytečně? "Thomasi," předběhla jsem Elizabeth. "A vy ostatní taky. Poslouchejte chvíli. Nikdo z vás na tu mýtinu nestrčí ani nos. My jsme utekly z armády ne vy. Takže Maria chce nás. A nepřijde mi - a určitě i ostatním - správné abyste za naši blbost museli vy platit," uff.
Nesnáším proslovy, ale snad to konečně pomůže. "A co to tvoje štěně? Co to by ti na to řeklo?" Zaťala jsem ruku v pěst. Nevím kdo to řekl, ale bylo to všechno jenom ne milé. Tvoje štěně. Jaképak moje štěně. Vždyť jsem ho viděla jednou v životě, panebože. "Tak zaprvé," začala jsem. Ale tentokrát skočila Eliz do řeči mě. "Myslím, že s tímhle vlci nemají vůbec nic společného. Dokazuje to už jenom to, že Alice viděla vůbec něco." Nakonec někoho "chytrého" - asi Emmetta - napadlo, že by se o tom mohlo nechat hlasovat. No samozřejmě, že nás Cullenovy přehlasovali. To přece bylo jasné hned od začátku. Bylo jich jednou tolik jak nás. Takže bylo rozhodnuto. Půjdou s námi. Nelíbilo se mi to. Řekla bych, že další nespokojená upírka - i když jenom poloviční - byla Nessie. Nelíbilo se jí, že ji z toho chtěli vynechat. Ostatně to by se nelíbilo nikomu, ale jistou logiku to v sobě mělo. Protože pokud by šla Nessie šli by i vlci. A to už by bylo příliš mnoho "lidí" , kteří by se zbytečně vystavovali nebezpečí. A pak Ness je jenom poloviční upír. Z čehož plyne, že není tak úplně nezničitelná jako my ostatní.

***

Pár dní po té debatě ohledně toho, jestli s námi Cullenovi půjdou nebo ne. Jsme je začali trénovat v boji proti novorozeným. Napadlo mě, že bychom se mohli rozdělit na tři skupiny - abychom se toho stihly víc naučit. "Takže ještě než se rozdělíte musíte vědět tohle... Všichni jsou velmi mladí. dali by se
považovat za děti. Svým způsobem. To ale neznamená, že byste je měli podceňovat. Nebudou nijak zvlášť vycvičení. Nebudou mít žádnou strategii, jenom hrubou sílu a žízeň. Přesto právě proto, že jsou mladí budou velmi silní. Silnější než vy. Protože v sobě mají ještě lidskou krev. A tohle je důležité... Kdyby se něco stalo třeba..." podíval jsem se po všech co tu byli. Pohled se mi zastavil na Alici. Nesmí se dostat Marie pod ruku... "Třeba Alici bude pro mě těžké nejít jí pomoct, ale nebudu moc, protože oni by si všimly, že je to můj slabí článek a potom by bylo už snadnější zabít nás." Ale představa, že bych jí neměl pomoct. Bude to těžké,ale nejenom pro mě. I pro všechny ostatní. Najednou se ve vzduchu
rozšířil jakýsi puch. Poznal jsem ho vlkodlaci. Jak ti se o tom dozvěděli? Všichni ostatní vypadali také překvapeně. Všichni až na... Nessie! Co to ta její hlava vymyslela? Byla tady jenom aby se mohla dívat. Bojovat jí rodiče nechtěli v žádném případě pustit a já se jim ani nedivím. Takže si přivedla vlky? To si myslí, že jí snad Jacob pustí? Nebo jenom chtěla aby nás bylo víc... Kdo ví. Každopádně jsme byl donucený zopakovat svůj počáteční proslov. Vlci nechtěli jít cvičit s námi. Jenom se budou dívat. Ono to tak asi bude moudřejší. Ať mají s Cullenovými jakou chtějí mírovou dohodu, nehody se prostě stávají. Nessie seděla taky. Ke mě přišel Edward s Bellou, k Eliz Emmett s Rosalie a k Lizz Carlisle s Esmé.

***

Vím, že to má být jenom trénink a že jim to moc neublíží, ale přesto... V jednom měla Maria pravdu - v boji city akorát překáží. Jenomže za tu dobu co jsme u Cullenových se nedalo neoblíbit si je. Obzvláště když se chovali tak mile. Podívala jsem se na Carlislea a Esmé. Oba tak mírumilovní... Jak tohle může dopadnout? "Carlisle?" zkusila jsem se ho zeptat. Přikývl a přešel ke mě. Začali jsme "cvičit". Byl dobrý, ale bohužel ne dost. Takže po nějaké době jsem měla svoje zuby na jeho krku. Otočila jsem se po ostatních. Kdyby byl čas mohlo by být sledování boje mezi Edwardem a Jasperem zábavné. Jasper měl spoustu let zkušeností a výcviku a Edward si prostě přečetl vše, co Jasper hodlá udělat. Opravdu úžasná podívaná. Jaké by to asi bylo, kdyby spolu bojovali Edward s Alicí? Na chvíli jsem se zamyslela, ale pak se vrátila zpět k Esmé. I ona přišla blíž. Možná kvůli její poněkud neupírské povaze boj trval zhruba polovinu času co s Carlislem. Přesto proti některým novorozeným by měla šanci. Vysvětlila jsem jim pár dalších věcí. To, co řekl Jasper bylo jenom hodně obecné. S každým z nich jsem bojovala ještě dvakrát. Zlepšovali se. Potom Jasper vyhlásil střídání. Emmett a Rose. tak to bude zajímavé. Emmett je v mnoha ohledech jako novorozený. Nevymýšlí žádné strategie a je hodně silný, přesto... Jeho nežene ta zoufalá touha po krvi, kterou jim Maria jistě slíbila. Vždycky to tak dělala. Během boje jsme nechtěla používat svojí schopnost. Nesnášela jsem jí. Občas jsem se divila co to má vlastně za význam? Ale u Marii jsem brzo pochopila. Znamenalo to pro mě jednak delší život než měla většina ostatních a také jistou výhodu v boji. Dívala jsem se střídavě z jednoho na druhého. S kým začít? Otázka se vyřešila sama. Emmett se ke mě přihrnul jako velká voda a zaútočil bez varování. Tak trochu mě překvapil, takže jsem sice stihla uhnout, ale ne úplně. Byl opravdu silný.

***

Edward s Bellou se ke mě dostali až nakonec. Jako obvykle pán šel první. Asi nějaký jejich zvyk či co. Jsem zvědavá, jak si poradí bez své schopnosti čtení myšlenek... Hodně zajímavé bylo, když bojoval s Jasperem. Vypadalo to, že nikdy neskončí. Začal. Zdálo se mi to nebo se schválně snažil dávat menší rány? Blázen. Ale proč? Ne, teď nepřemýšlet. Jenom bojovat. Automaticky jsem přešla do čehosi jako bojový režim. Během chvíle jsem ho vyvedla z jeho omylu o menších ranách. Během té chvíle, co to ještě tak úplně nepochopil se mi povedlo podrazit mu nohy. Bohužel jednou z jeho vylepšených schopností byla i rychlost. Zvedl se i na upíra docela rychle. A v tu chvíli jsme začali bojovat doopravdy. Jistě pořád to byl jenom trénink, ale už se nikdo nesnažil mírnit rány.

***

Myslím, že mají jistou šanci. Každý z nich. Jenže nemají zkušenosti a jeden trénink na tom nic moc nezmění. A co se vlků týče tak ty do toho spadnou rovnou jak neplavec do hluboké vody. Někteří z nich vypadají jako by si to nebezpečí ani neuvědomovali. Alice teď bojovala proti Liz. Najednou ztuhla. Poznal jsem ten stav. Poznali ho i sestry. Alice zase viděla. Najednou bylo kolem až moc velké ticho. Doběhl jsem k Alici. "Co vidíš?" zeptal jsem se opatrně. Neodpovídala. Ne hned. Výraz její tváře, ale mluvil skoro za vše. Věděl jsem co vidí. Mariu samozřejmě. "Měsíc a půl." Zašeptala, ale přesto ji všichni slyšeli. Měsíc a půl. Tak to nám naše milá stará známá moc času nedává. Ale ona se k nám musí dostat co nejdříve, než se novorození "opotřebují" a jejich síla zmizí. "Jsou tři." Zamumlala. To je divné. Nettie a Lucy ji zradili ještě před naším útěkem. Tak kdo jsou ty dvě? "Jak vypadají?" dobře, byl jsem zvědavý. Ale jinak to nešlo. Evidentně s ní byli další dvě starší než jeden rok a to by nám situaci hodně zkomplikovalo. "Jedna je… Dost podobná Elizabeth…" slyšel jsem Eliz nenávistně syknout. "Kyra." To není dobré. "Druhá. O trochu menší než ta předtím blondýnka. Vypadá to že jsou kamarádky." Drmolila Alice a tentokrát se ozvala Liz. "Mel." Tak tohle bude zlé. Ty čtyři se vzájemně nesnesly. Maria to udělala schválně. Když je jeden vzteklý dělá chyby. Chyby, které ho mohou stát život. Ovzduší až příliš zhoustlo. Snažil jsem se je uklidnit, ale povedlo se mi to jenom u Liz. Eliz mojí schopnost docela úspěšně blokovala. Ostatně jako obvykle. "Lizzie, Elizabeth." Promluvil jsem opatrně. Ostatní si toho také všimli. Nešlo přehlídnout změnu v jejich chování. Teď už obě měli ledové masky. Přesto oči nelžou. "Klid. Vím, že je nemáte rády. Přesně tohle ale Maria chce. Chce vás vyprovokovat, abyste udělali chybu." Vztek je hrozná věc. Někdy se může hodit, ale ne v bitvě. "Jistě." Odpověděla chladně Liz. "Samozřejmě." Přizvukovala jí stejným tónem sestra. Tohle bude zlé. Nevím, co si navzájem udělali, ale jedno je jisté. Nesnesou se. Vždyť kolikrát jsme je museli od sebe tahat v armádě. Nemohly jsme je nechat zabít se. Na to měli až příliš schopností. O těch dvou to tedy aspoň Maria tvrdila.

 


Komentáře

1 Nessa- ♥Friends♥ Nessa- ♥Friends♥ | Web | 29. března 2009 v 18:50 | Reagovat

Ahojky..

2 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 29. března 2009 v 18:52 | Reagovat

no ja bych rada psala, ale ono to bude dost velkej problem, kdyz ty nepises nic s hp a ja nesnasim stmivani ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama