PP - 29. kapitola

19. února 2010 v 20:12 | Lizz |  Ples příšer
Ano, ano.... Další kapitola je tady...xD Mohla tu být tak cca o hodinu dřív, ale já MUSELA dočíst jednu příšernost, za kterou by se muselostydět i dítě v první třídě. Jako pardon, ale něco takovýho... To nešlo... Nejlepší místo se zatrhlým nehtem a psem Afinou:D To jako prostě nešlo:D:D:D Ovšem toto: "Měsíc svítil jejich lásce do chřtánu." Byla největší perlička celýho příběhu:D Naprosto nechápu... Ale budiž...xD No nic.. Nebudu se vykecávat a radši sem pustím skříťata... A že jich tu dneska je:D...xD
Jinak Sasanko, snad si opravdu nemyslíš, že bych byla schopná něco byť jen vzdáleně připomínáající tenhle dess vymyslet? Samozřejmě, že jsem si ho jen našla...xD
upirikaty, kapitoly jenom o víkendu... Přes týden není čas... ;)
KaTheo, díky za obrázek :-* Je semka hned dám... Teda až se sem zase dostanu... ;) :D Nebo to zkusim ještě teď... ;)
P.S.: Jo, je to blbě useklý a krátký, ale jinak to nešlo.. Gomen a sayonara...xD

Ráno se mi nechtělo vstávat. Jak nečekané, že? To volání se holt trochu protáhlo, no. Pokud jsem ráno odmítala vylézt z postele, tak do školy se mi už tuplem nechtělo. Tak trochu jsem se bála… Čeho? No přece té obrovské příšery, co na mě vždycky z rohu tak hladově kouká. Ale ne. Teď vážně. Nemám nejmenší tušení. Jenom z toho mám celkově takový dost divný pocit. Už mi asi opravdu hrabe. Za chvíli se budu cítit divně, protože prší, ne? Vždyť nakonec ani o nic nejde. To, co jsem viděla už přece dávno nemusí být ani pravda. Snažila jsem se o tom přesvědčit především sama sebe. Nikdo jiný stejně nebyl poblíž a i kdyby byl… Poslal by mě ke cvokaři. Už to úplně vidím.
"A co máte za problém?"
"Víte jedna moje známá mi ukázala, jak zemřu. A pak to vykecala mému vrahovi - kamarádovi. On je totiž elf a moment… Co to děláte?Na co tu kazajku? Já jsem přece úplně v pořádku!" A už bych jela. Ne, to nebude ono. Na druhou stranu… Proč se o tom vlastně snažím přesvědčovat, když tomu stejně nevěřím? Vím - neptejte se jak, prostě to berte jako fakt- , že to není pravda.
***
"Proč jsi mi o tom nic neřekla?" Neznělo to vyčítavě, jak jsem předpokládala. Vlastně to bylo spíš bezvýrazné. Až děsivě chladné.
"Nepřišlo mi to až tak důležité." Za normálních okolností by se na mě nevěřícně podíval a čekala by mě přinejmenším pětiminutová přednáška. Nic takového se ale nestalo. Holt, ne vždy jde všechno tak, jak bychom čekali.
"Aha." Překvapeně jsem zamrkala. A to je jako celé, co mi k tomu řekne? I když, co by měl povídat? Přece jenom je to opravdu moje věc. A jemu do toho nic není. Když vynecháte ten nepodstatný detail, že si střihne jednu vraždičku.
"Ahoj!" přerušila moje myšlenky Linda, co se k nám spolu s Tomem přiřítila jako velká voda. Zvědavě po nás koukla. "Co je?" zakroutila jsem hlavou. To bych taky moc ráda věděla. Mám totiž docela neodbytný pocit, že mi něco uniká… Už posledních patnáct let.
"Nic." Elf se usmál a Linda uklidnila. Najednou se zase choval do jisté míry i normálně. Tedy s tím, že na mě za celou dobu nepromluvil ani slovo. Proč? Je naštvaný? Nebo mu to jenom přišlo zbytečné? Ale být naštvaný nemá důvod. Tak co se mu zase děje? Proč se najednou chová, jako bych přinejmenším mor, choleru, lepru a ebolu? Dohromady. (Ať žije hodina biologie…xD Ale tohle je psaný dřív…xD Jsem si jen tak vzpomněla…xD Btw. Někdo nevíte, kde se dá levně sehnat skafandr?...xD) Jako už tradičně Smithová dorazila pozdě. A mě to snad poprvé za celých dlouhých devět let (teď přeháním, tak dlouho jí nemáme, ale víte jak...) vadilo. Pitomej elf. Nebo spíš Morgan? Popravdě… Nemyslím si, že by nějaká z těch variant byla zrovna pravdivá. Viděla bych to tak, že za současný stav věcí můžu jedině a především já. Nebýt mojí maličkosti nic z tohohle by se nestalo. (jo a já bych se ušetřila hromadu nervů, spousty papírů, Itachiho oči a kdovíco ještě… ;) Na druhou stranu… Se v tomhle vyžívám…xD Jenom jsem si mohla odpustit tu fráninu a napsat tam špáninu a otravovat Andy..xD O:)) Nebo by se to stalo někomu jinému|? Jo, to je nejpravděpodobnější verze. Jenže rýt do toho, co by kdyby nemá cenu. To jsem zjistila už dávno. Na jednoho z toho potom akorát padá depka… Nebo spíš jenom jednorázový splín, který je lehko léčitelný odpojením mozku a tunou čokolády. Hm, když už je o té čokoládě řeč jednu bych si dala… (Hehééé já mám a nedám…xD :P)
Učitelka vplula do třídy a jako už klasicky na začátku se pár lidí - včetně mě - zeptala na pár otázek. Pak už byl klid až do konce hodiny. Bohužel podobný stav trval i po zbytek celého dne. S tím, že o přestávkách bylo téměř nedýchatelně. Chtěla jsem utéct nebo se aspoň zeptat, co se děje, ale nemohla jsem. Možná, že to ani vědět nakonec nepotřebuju. Přece jenom tohle jsem na začátku chtěla, ne? Aby mě ignoroval. Tak proč mi to teď tak vadí? Cvokatím. A pořád mám nějaký problém. Ale jinak by to ani nešlo. Navíc mám tušení, že tahle debata se nehodí do školních lavic. Cosi mi totiž říká, že tohle bude zlé. Hodně zlé.
***
"Tak fajn. Co se sakra děje?" zastavila jsem se u něj před barákem.
"Nic." Jenom jsem potichu pěnila. Zajímalo by mě, jak dlouho mi ti potichu ještě vydrží.
"Samozřejmě." Prskla jsem jedovatě. "Od včera se ke mně chováš jako bych měla nějakou vysoce nakažlivou a smrtelnou nemoc. Ráda bych aspoň věděla proč. Teda pokud by tě neobtěžovalo na mě promluvit víc než jedno slovo!" Já říkala, že to potichu nebude tít dlouhé trvání. Nebo teda aspoň u mě. Rafael si totiž nejspíš hrál na bobříka mlčení. "Řekni něco!" Jestli řekne něco zabiju ho. A je mi jedno, že je to… Co vlastně je? To je jedno. Jestli to řekne bude už jenom jediné: mrtvý elf.
"A co?" Zatnula jsem ruce v pěst. No je tohle normální? Sice lepší než jsem čekala, ale i tak na zabití
"Nic. Vůbec nic." Copak mě vůbec neposlouchal?! To se tu jako rozčiluju zbytečně? Teda, jestli se takhle chovají všichni elfové… Až tam přijdu, uspořádám jim hromadnou kremaci. Tohle totiž nerozkejchám. Vždyť se chová jak kus rampouchu. A u těch pomáhá jediné, pokud nechcete, aby na vás spadli a zaryli se vám přímo do mozku. Buďto shodit a nebo zahřát a počkat, až spadnou sami. Copak… Co mi zase uniklo tak důležitého?
"Zlobíš se." Zase to nebyla otázka a pořád měl ten příšernej tón hlasu, ta který jsem měla sto chutí ho minimálně nakopnout.
"Ne. Jsem rozzuřená, protože se evidentně něco stalo a já naprosto netuším co." Díval se kamsi skrz mě.
"Omlouvám se. Ale na druhou stranu… Moc dobře víte, co se děje." Eh? Víte? Já a kdo ještě? Otočila jsem se kolem dokola, ale nikde nikdo. Tak co to má jako znamenat? Vzápětí jsem se na to i zeptala. Na okamžik mu po tváři přeběhl pobavený výraz, ale ten ihned zase zmizel. No, ale aspoň nějaká změna.
"Nikdo." Cože? Já jsme asi fakt nějak extra mimo.
"Ale říkal jsi, že…" přerušil mě.
"…že Vy." Ale… Když říká vy a pak jen já a nikdo… To by znamenalo, že…
"To mi teď jako vykáš?" To je ujetý. Vždyť je o nějakých sto devadesát let starší než já a bude mi vykat? Tak to je opravdu na palici.
"Musím." Co? Musí? Ale proč? No nic. Když si chce hrát, prosím. Já se taky ráda zasměju.
"Musíte? Smím se zeptat proč?" Teda moje nálady se mění, jak na horské dráze. Teď mám co dělat, abych se nesmála a předtím…
"Vy mi vykat nemusíte." To zrovna. Teda vykání se mi příčí, ale pokud nepřestane on, já taky ne.
"Musím. Přece jenom jste podstatně starší." To sice asi není zrovna zdvořilý připomínat, ale je to fakt. Hlavně se nesmát.
"S tímhle se taky bude muset něco udělat." No, vida, jak se rozkecal. Ale zase nějak nechápu, o čem to mele.
"S čím?"
"S Vaším chováním přece." Grrr…
"Pod jednou podmínkou. Navíc… Co se Vám na mém chování nezdá?"
"Dejme tomu, že na naše poměry jste příliš vznětlivá." Zacukaly mi koutky. Vznětlivá? To trefil přesně. "A občas až moc… upřímná." A to vadí? Pfff… "Jaká je ta podmínka?"
"Necháme tohohle.. Toho vykání. Připadám si jak stoletá bába nad hrobem. Ehm… Nic proti tobě samozřejmě." On už je totiž dávno za hrobem… takže jeho se to vlastně ani netýká. Svým způsobem. Otázka je, jestli ho to taky napadne. No, mohlo by.
 


Komentáře

1 Andy Andy | Web | 19. února 2010 v 22:41 | Reagovat

mám zlého tušáka.. a ja keď mám tušáka tak je to dupľom zlé xD pokračovanie! :D do nedele poobedia ak tu nebude.. *devil face* O:) :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama