Prokletí II. - 16. kapitola

16. května 2010 v 16:06 | Lizz |  Prokletí II.
Zdravím :D V první řadě bych vás chtěla poprosit, abyste ty kecy o Jashinovi, kosách a podobných ignorovali :D Prostě mi jenom hráblo. Toť vše. Zároveň taky Becky berte s rezervou... Psala jsem jí dneska... A tři hodiny spánku jsou opravdu kriticky málo, obzvlášť pro mě...xD Asi to půjdu dospat, ale nejdřív se najím, kouknu k witch a jestli nepřibyly díly :D o:) :D No nic :D Radši se nevykecávám ... :D Prostě tohle celý berte s rezervou a pokusím se, aby další kapitola byla dřív, než skoro po měsíci (bez dvou dnů:D) Zatím :D


Dick - Pondělí

"Cos dělal víkendu?" seděl jsem opět vedle Raye a snažil se alespoň začít nějaký rozhovor. Jenže on se na mě pokaždé jenom dost hnusně podíval a zabručel to jeho "hm". Začínalo mi to lézt krkem. Přeci umí sakra mluvit normálně, ne?!
"Tos někoho zabil nebo co, že jsi tak příjemnej?" nevydržel jsem to a musel si rýpnout do jeho druhé polovičky. Fajn, tenhle pohled byl zatím ten nejhnusnější, co se mu dneska povedl.
"Ahoj, kluci." Postavila se u lavice Catt. Jenom jsem se po ní otočil a jakoby kývnul na pozdrav. A víte, co udělal můj současný soused z lavice? Ne? Ale no tak. Není to zase tak těžké. Opravdu ne. Ano, správně. Probodl Catt pohledem a zabručel.
"Hele, Richarde…?" Můžu jí zabít? Opravdu své jméno zrovna dvakrát nemusím. Zní divně. Nemůžu si pomoct.
"Dicku." Opravil jsem ji automaticky.doufejme, že si zvykne. Pro její dobro.
"Promiň. Jsi si jistý, že nejsi z dvojčat?" Sakra. Teď nevím, který je hnusnější, ten co vrhl prve na mě nebo ten, co se s ním v současný době snaží zabít Catt, která to ovšem podle všeho vůbec nepostřehla.
"Jo, tohle vím stoprocentně." Přece jenom… Jedny dvojčata v baráku jsou opravdu víc, než dost. "Proč?" Jo, zvědavost je mrcha. Zlá a zákeřná. Jenže občas i užitečná.
"Rayova holka má totiž bratra, co vypadá jako ty." A souvislost? Asi mi trochu unikla, ne? Protože opravdu nechápu, co se mi snaží sdělit. Nebo proč to sem vůbec tahá, ale tak zvykám si, pomalu.
"Fakt? No, každopádně já s ním nic nemám." Hele, co jsem zase řekl špatně? "Můžeš mi prozradit, co se ti děje? Ty tvoje pohledy mě totiž opravdu přestávají bavit… Také toho buď nech a nebo…" ehm, co jsme to chtěl říct, nevíte? "…nebo toho taky nech." Opravdu projev hodný debila. Ten konec obzvlášť. Ale tak to už je detail. Malej a nepodstatném.
"Nic." odsekl naštvaně. Jo, to ať povídá někomu jinýmu, ale ne mě. Nemám totiž v plánu uvěřit mu kdejakou pitomost. Ani omylem ne.
"Fajn, tak se přestaň tvářit jako vrah." Nemyslel jsem to zle. Vlastně mě ani nenapadlo, že si to tak mohl vyložit. Vždyť se to přece říká… Jen tak. Jenže během krátké chvíle, než znovu nasadil ten jeho já-jsem-šutr výraz mi došlo, že jsem to tentokrát přehnal. A jeho minulost nejspíš nebude tak růžová jako někoho jiného ve třídě. Bylo by možné, že by někoho doopravdy… zabil? Ne, to mi k němu tak nějak nejde. Nevím. Jenže není to zase tak nereálná představa vzhledem k tomu, kdo je. Co když někoho doopravdy zabil? Na jednu stranu je ta představa
směšná, ale… Ale sotva si ho představím ve chvíli, kdy ho ovládá jeho druhé já… Je to až moc reálné.
"No tak kluci, přece se nebudete hádat." Začala do toho žvanit Catt. Možná, že je to i dobře. Přece jenom jsem nebyl zrovna daleko představy Raye a rozdrásané mrtvoly. Ne, to by opravdu nebylo nejlepší řešení. Ani zdaleka ne.
"Ne. Máš pravdu." Souhlasil jsem rychle. "Cos to povídala o tom mém dvojníkovi?" nasadil jsem úsměv a snažil se tvářit, jako by se nic nestalo. Ale ono stalo. Já vím, co on udělal. A on ví, že já vím. A to je tom možná to nejhorší.
"O Danielovi? No…" A spustila. Neposlouchal jsem jí ani z poloviny tolik, jak si myslela. Ale tak nemusím vědět všechno, ne? Místo toho jsem byl myšlenkami mimo. Konkrétně u druhé půlky téhle lavice. Byl to někdo koho znal? Nebo… Ehm, proč já to vlastně řeším? Je to jeho věc a nikoho jiného. Maximálně můžu být rád, že mě se to vyhnulo, zatím. Nebo mu říct, že je mi to líto, jenže mám dojem, že po tomhle prohlášení by mě s největší pravděpodobností na místě zabil. A to odmítám riskovat.
"Tak se všichni vrátíme na svá místa."
Hlásila učitelka už od dveří. Takže Catt zvedla kotvy a odplula k sobě do lavice. Tohle bude zase jednou extrémně nudná hodina. A při představě, že budiz dvě za sebou… Umírááááááám. Připomeňte mi, že chci něco hodně hnusného provést tomu učiteli, co chybí. Tohle bude vážně minimálně za trest.
"Promiň." Měl jsem potřebu říct aspoň něco a tohle se po předchozích úvahách zdálo jako v celku rozumné a v rámci mezí i bezpečné řešení. Doufejme.
"Hm." Á já z něj opravdu zešílím. Co se mu zase děje?
"Mohl by ses aspoň pokusit odpovídat jinak, než ,jednoslovně´?" naznačil jsem prsty uvozovky. Chyba.
"Tebe jsem myslím přesadila proto, aby mlčel, ne?" otočila se na mě učitelka. Hm, opravdu ten den slibně začíná. Ale tak to už je detail. To se poddá. Časem, možná. "Takže sklapni." No jo, pořád. Ale jenom pro jistotu jsem jí neprovokoval a byl ticho. Radši jsem si zase vytáhl blok a mohlo se kreslit. No co? Tak mě to nebaví. Opravdu zrovna literaturu dvakrát nemusím. Jenom budu doufat, že Raye tahle jeho nálada brzy přejde, protože nevím, od koho jiného bych si ten sešit měl půjčit. I když stejně pochybuju, že mi kdy k čemu bude. Už se totiž vidím nad učením. Ha ha ha. Nehledě na to, že stejně budu donucený dávat za hodinu pozor. Sakra, můžete mi někdo… Ehm, co jsem to chtěl, nevíte? Já totiž ne. Se to ztratila po cestě do mozku. To víte, od kolena (kterým údajně přemýšlím) je to totiž tak trochu dál. Takže se sem tam nějaká ta informace zatoulá. A uznejte, že určitá část myšlenky třeba
v levým malíčku na pravý noze je mi v celku k ničemu.
Zazvonilo. No, konečně. Už to doopravdy chtělo. Ani jsem se nenamáhal zjišťovat stav Rayovi současné mysli a radši se odklidil zpátky k Lukovi. Alespoň pro přestávku. Nehodlám totiž sedět deset minut vedle někoho, kdo na mě bude jenom hmat. Nebo jak se to řekne, aby to neznělo tak blbě…? Nic mě zrovna nenapadá. Asi se to zase někam ztratilo, řekl bych.

Ray - taky pondělí J
Dnešek už od začátku zaváněl dokonalou katastrofou. A s přibývajícími hodinami toho bylo jenom víc a víc. Ráno bylo doma nádherné dusno, ale radši jsem se nepídil potom proč. Stejně se to časem dozvím. Možná ještě odpoledne. Každopádně jsem přišel do školy a první, co se stalo sek lavici přiřítila ta bruneta se "super" zprávou. Dvě češtiny. Někdo mě chce opravdu zabít. Sice jsem říkal, že nejspíš začínám být masochista, ale ne zase tolik. Dvě češtiny… A to má být za co? Dick se přiřítil chvíli před zvoněním a podle všeho se snažil o navázání nějaké konzervace, jenže na to já neměl jaksi náladu, nervy ani nic jiného. Obzvlášť, když se kolem ometala ta… jakže říkali to jméno? Tohle už není normální. Poslouchal jsem o skoro celý víkend a stejně si ho nepamatuji. Ale tak to je detail. A nedá se říct, že by mi to vadilo. Spíš je mi to jedno. Snad poprvé za tu dobu, co jsem tu se čeština vlekla téměř neskutečné dlouho. Možná to bude tím, že jsem měl v určitých chvílích
chuť zakroutit krkem svému sousedovi. I když jsem v podstatě ani nebyl naštvaný na něj. Jen byl zkrátka první po ruce a já měl potřebu na někom si to vybít. Tak schválně, jak dlouho to vydržím. Hodila by se nějaká hádka s Becky..
Zazvonilo a Dick se už ani neobtěžoval pokoušet se bavit a rovnou se vrátil na své místo. Konečně. Měl bych toho nechat. Nic neudělal a za to, jak vypadá nemůže. Takže nádech, výdech, klid. To se nějak zvládne. Snad. Doufejme. A když ne… No tak se zhádáme a bude klid.tak jako tak problém se vyřeší. Jo, teď lžu, já vím. Ale ta představa má něco málo do sebe. Aspoň trochu určitě jo. Soused se mi zase vrátil. Přestávka byla tak nějak krátká, nezdá se vám?
Mě totiž ano. Beztak někdo popohnal čas. A pak, že do budoucnosti cestovat nejde. Kecy v kleci leda tak. Jde, jenom to zatím nikdo nevykládal veřejně.
"Ještě pořád naštvanej?" sedl si Dick vedle. Tak, hezky klid. Neřvat, nevrčet ani nic jiného podobného. Prostě se normálně bavit. To už se mi přece párkrát povedlo, ne? Tak proč to prostě nezopakovat? Jenom z hlavy vykopnu Daniela (L: Vykopni… Zrovna obětujeme "lidi" Jashinovi… Půjčíš nám ho na chvíli? O:)) Já se měl o víkendu hodit marod, radši. Rozhodně by o všem prospělo víc, než tohle. Jenomže to nejde tak snadno… Nesnáším svůj pitomej mozek! Kdyby aspoň fungoval normálně, neřeknu půl slova, ale tohle je na pokraji šílenství. (L: Tak tě taky obětuju, aby ses netrápil, co ty na to? xD)
"Nejsem naštvanej." Opravdu to znělo klidně. Překonávám se. Výborně, jen tak dál. Hlavně nezvyšovat hlas a vyhnout se jednoslovným odpovědím. To druhé bude horší, protože jednoslovné a kolikrát i jednoslabičné odpovědi jsou můj starý dobrý kamarád zlozvyk.
"Ne? A co to teda prve bylo?" šok? Reakce organismu na nějakou nepříznivou událost? Nebo prostě jenom snaha nebýt zbytečně hnusný na někoho, kdo si to v podstatě nezaslouží? Nejspíš všechno. Každopádně ani jedno mu nemůžu říct. "Ohledně toho s tím vrahem…" zarazil se. Aha, takže mu to doopravdy došlo. No, stane se. Navíc, měl by to chápat. Alespoň přibližně. Je na tom přece podobně, ne? Ačkoliv silně pochybuju, že by kdy komu něco udělal.
"Neřeš to." nechci, aby se začal omlouvat. Asi jsem na ně alergický nebo co, ale prostě… No, to je jedno.
"Fajn, ale stejně promiň. Nenapadlo mě to. I když nejspíš mělo a-" nenechal jsem ho to doříct. Tohle prostě odmítám poslouchat.
"Prostě to nechej být. O nic nejde." Víceméně. On si s tím vůbec nemusí zatěžovat hlavu… Tohle jsou moje problémy s tím, že i moje zůstanou. Není potřeba otravovat s tím někoho dalšího.
"O nic nejde?!" vyjekl překvapeně. Nechápu, čemu se pořád tak diví. Učitelka o nás hodila varovný pohled. Jo, jasný. Lezeme jí na nervy, ale tak to je vedlejší. Dalo by se říct.
"Ztiš se." Jednak kvůli učitelce a pak taky… Nemusí celá třída vědět, že spolužák je vrah, ne? "A zklidni. Už je to dávno, takže to prostě nechej na pokoji." No, zas tak dávno taky ne, ale tak to je jenom další detail, co ho s ním není třeba zatěžovat.
"Stejně ti to nevěřím. Chytá Beckygeny či co? I když ta by mi nevěřila ani kdybych řekl, že je pondělí, což je náhodou i pravda. (D: Není, je čtvrtek L:Pitomče. Je neděle. Tobě se ta kosa zarazila do lebky co?) Ale opravdu jenom náhodou.
"To je tvůj problém." Zašklebil jsem se na něj. "Mimochodem, píšeš?" Přece se nebudu namáhat se zápisem, když je na řadě on. Sice toho bude zase polovička a ještě kolikrát nesmysly, ale tak za to se nestřílí. Dokud budeme brát tohle… Stejně jí tak trochu vnímám a co ne, tak bude v učebnici.
"Ehm Už jdu na to." No, to brzo, po skoro čtvrt hodině výkladu. Jenom jsem zavrtěl hlavou a víc to radši nekomentoval.


Becky - údajně taky pondělí, ale tím si nejsem zase tak jistá :D

"Tak a dost, děvčata." A jejda… To nevypadá dobře. Nasadila jsem andělský výraz. Nemáte někdo křídla a svatozář? Já jenom pro doplnění vzhledu… Chápete, ne?
Aby to prostě bylo dokonalé. "Ty," ukázal ten dědek protivném na mě. Bojíím. "Si půjdeš sednout támhle dozadu." Kývnul hlavou k… Cože?! On se zbláznil,ne?
Ne! V žádným případě! To naprosto nepřipadá v úvahu.
"A nemohla bych jít vedle Tima nebo tady radši zůstat, prosím?" zkusila jsem to opatrně. I když mi tak nějak bylo jasné, že celkově mi to bude platný asi jako mrtvýmu zimník. Čili naprosto k ničemu. Ani trochu ne. Ale tak přece nebudu sedět vedle nej. T prostě nejde. Absolutně nepřipadá v úvahu. Nikdy.
"Ne. Prostě se odsuň dozadu." Ach bože pomoc. (L: Kdybys volala Jashina… Možná bych ti pomohla :P)
"Ale…"
"Ihned!" S temnou předtuchou jsem si sbalila věci a zamířila dozadu. Toho idiota co vymyslel zákon schválnosti bych nejradši minimálně zabila!
"Za trest tohleto." Zamumlala jsem pro sebe, ale podle všeho moc nahlas.
"Říkala něco?"
"Že to musí být za trest." Zopakovala jsem mu. Když je hluchej…
"Zcela správně už se posaďte a zmlkněte." To nebude problém. Spíš mi řekněte, jak přežít hodinu… Prokecat jí půjde jen těžko. Leda by se Země přestala točit, na což se prý v blízké době nechystá. Podtrženo, sečteno: mým osudem je umřít na nudu v této lavici ve věku nedožitých… Eh co to zase žvaním? Sakra, já si měla vzít knížku. Jenže kdo by ses tím tahal? A navíc… Běžně na ní není čas.
"Co to čteš?" otočila jsem se na souseda… Co asi učitel řekne, až se začneme štěkat v hodině.
"Knížku." Odvětil otráveně. Výborně. Takže třeba přece jenom neumřu.
"Nekecej, na to bych sama nepřišla. Já myslela, že něco jiného. Co je to zač?" Jo, vím, že ho to musí štvát. Když já mám dneska zrovna takovou divnou náladu. A baví mě do něj rejpat. Asi jsem se zbláznila.
"Knížka. Kolikrát to chceš ještě říct?" zavrčel otráveně. Nejspíš počítal s tím, že si užije nerušeného čtení. Chyba.
"Pětkrát?" zkusila jsem navrhnout.
"Knížka, knížka, knížka, knížka, knížka. Stačí?" zacukaly mi koutky.
"Ne. Neřekla bych."
"Ty mě nenecháš být, co?" zabručel naštvaně a knížku uklidil do lavice. Hele, kde má záložku? Ne, dobře. Nebudu to přehánět. Radši. Zrovna u něj opravdu nemám potřebu vytočit ho do nepříčetna. Jen tak lehce naštvat proč by ne. Trocha vzteku ještě nikoho nezabila. Snad.
"Ne." Zazubila jsem se provokativně.
"Proč si myslíš, že jsem tě přesadil?" ozvalo se od tabule.
"Abyste mě naštval?" zkusila jsem. Přece jenom kdo normální by mě posadil vedle Raye? Je divnej. Nechápu, jak s ním může Dick sedět. Mám z něj takový zvláštní pocit. Nejde ani tak o strach. Ne. Tohle je něco úplně jiného. Problém je v tom, že to zatím neumím pojmenovat. Což mě znervózňuje o to víc.
"Prosím?" Měla bych se vzpamatovat. Jenže já nechci sedět vedle Raye.
"Nic, jenom… Nezměnil jste názor? Tady vzadu je nějaký divný tlak. Není mi dobře." Jo, to sice není, ale rozhodně z jiného důvodu než blbej tlak. "Mám totiž dojem, že můj současný soused schválně vysílá nějaké negativní vlny a mě z toho bolí hlava." Můžete mi vysvětlit, co melu za nesmysly? Protože se sama přestávám pobírat. Tohle bude zase průser. A Elinor bude mít keců. No, mám vlastně taky, ale Elinor víc. Učitel na mě koukal, jako by nevěděl, jestli si z něj jenom dělám legraci nebo to myslím vážně. Dívala jsem se na něj stylem, že mu muselo dojít, že to druhé je správě a že jsem se nejspíš zbláznila. Ale ať. Pokud mi tohle pomůže vypadnout z týhle židle budu jenom ráda…
 


Komentáře

1 upirikaty upirikaty | 16. května 2010 v 17:02 | Reagovat

jupííííí konííííí už jsem se dočkala jen by mě zajímalo kdy tam bude něco zajímavého

2 Marťa Marťa | Web | 16. května 2010 v 19:39 | Reagovat

Momééééént, nevyhodil ji ten učitel nakonec za dveře? nebo to bylo v PP? Ale jinak supeeer... takže dáál! vytáhnu to z tebe ve škole =D

3 Mechika Shikato Mechika Shikato | Web | 16. května 2010 v 21:46 | Reagovat

Eh... Eh.. *snaží se vycucat si komentář z prstu* Dobře tak to nejde :-D Ehm snad jen... Kdy se dozví Becky o tom, že jsou oni dva stejní jako ona? :-D Taková zaostalost :-D Heh... Teď si uvědomuju, že Becky vůbec nemusím :-D Na Dicka a Raye nemá :-D Njn... Když já nesnáším ženské postavy v povídkách :-D Vzhledem k tomu, že píšu slash takže se tam jen občas nějaká holka ukáže :-D A to jako vedlejší role :-D Což znamená jednou a pápá :-D Ale u Becky mi to, že je holka nijak nevadilo :-D Zvláštní, že to začalo až teď :-D Ale tak to se časem zase poddá :-D Beztak *všimla si, že: To se poddá... Používá poslední dobou nějak často :-D * Ehm já končím :-D Snažím se krotit v délce komentářů :-D Ale neřekla bych, že se to zlepšuje :-D

4 Andie Andie | Web | 18. května 2010 v 21:53 | Reagovat

xDDDDD bohovské :D :D :D

5 Nelíí Nelíí | Web | 20. května 2010 v 9:40 | Reagovat

ÚCHYLÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ hele mám to video :D:D akorát ho nahrávám na youtube =) takže nějak o víkendu to sem nandáš. a a doufám že už napíšeš další díl :D choděj mi už stížnosti :P :D

6 Nelíí Nelíí | Web | 20. května 2010 v 22:42 | Reagovat

jjjjjj videjko je UCHYLE =)nebo spíš dvě?  :D no nic :D mrkni sem  --> http://www.youtube.com/user/fahousek
jsou to ty dvě poslední přidané ;) je tam už i Viky... ale zase je to krapet spoiler :D takžeeee..... nwm nwm kdo má rád překvápka tk na to nekoukne kdo ne :D tak se na to koukne a ocení mojí práci :D ale jsem ráda za ty písničky ale myslim že u jedný to neni slyšet ta pisnicka nejaky blbý aut. práva znáš to :D ale tam kde to nejde tak tam je Serj Tankine Sky is over <3 a u druhy taky od Tankiena Lie Lie Lie :D krásný písničky ale on je má všechny pěkný takže je to jedno :D hmmm zase se vykecávám :D twl ale napsala bych toho asi hodne... hele nwm jak budu já příští tejden stíhat protože musim si doopravit pár známek atd atd :D hruza des :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama