21. kapitola - Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha

17. června 2010 v 22:45 | Andy / Lizz |  Podlehneš strachu a nebo lásce?
Ano, pozor i zázraky se dějí! :D Tohle jste tu už dlouho neviděli, že? No, stejně pokud si pamatuju, tak to tu ani nikdo nečetl... Ale tak to se poddá.. Časem (Mechiko? Tyhle dvěvěty jsou sakra nakažlivý, nepřijde ti?) Jinak... :) Je to přesně osm měsíců, co tu byla poslední kapitola a ačkoliv tuhle už máme nějakej ten pátek sepsanou...xD Schválně a zcela provokativně bylo vydání odloženo na 17 a 22:45 (jako minulá kapitola :P) Jenom věcná.... Autorem názvu tentokrát není Andy, ale L. A. Seneca, ale Andy ho našla...xD :D Btw. Kdyby to někomu nedošlo... Začátek je "Eliza" konec "Lizz" :D A to je asitak všechno... Snad jenom,že se opravdu pokusíme, aby další kapitola byla dřív, než za víc jak půl roku :D
P.S.: Místy ty kecy (obzvláště ke konci) berte s rezervou...xD

XXI. kapitola -Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha

Pozn. Lucius Annaeus Seneca

Jasper má depku, pretože ja mám depku a všetci majú depku, pretože my máme depku! Dobré nie? A to som zabudla spomenúť Jakea, ktorý je v depresii, odkedy odišla Ness. Vo vlasoch mi pristálo papierové lietadielko. Aspoň Emm sa zabáva. Ja momentálne civím z okna na tú kopu mračien na oblohe. Boli ako bodyguardi, ktorý nedovolia preniknúť ani jednému votrelcovi, v tomto prípade slnečnému lúču, preniknúť až k nám. V konečnom dôsledku to bolo výborné. Inak by sme tu nemohli bývať. A nestretli by sme Jasona... Je možné ísť si samej sebe na nervy? Totiž, práve sa stalo. Som naštvaná a zúfalá. A to nie je práve najvhodnejšia kombinácia.
"Elizabeth? Môžeš nachvíľu?" Fíha, Jasper ma už dávno neoslovil celým menom.. Čo som vyviedla? Vybehol hore schodmi a ja som v tesnom závese za ním vošla do jeho a Aliciinej izby. Zladenosť farieb, moderné kombinované so starým a proste všetko tak štýlové ma už neprekvapovalo. "O čom chceš hovoriť?" Skúmavo som na neho pozrela. "Vieš čo stváraš, že?" Pokývala som hlavou. "Okrem toho, že ubližuješ Thomasovi, dávaš nádeje Jasonovi a vzápätí ich búraš, hlavne týraš seba. Ver mi, viem o čom hovorím. Toto by som videl aj bez svojej schopnosti. Viem, že sa trápiš hlavne ty, ale inak ti to povedať neviem. Spamätaj sa a začni to riešiť. Samo sa to nespraví. Nebuď sebecká, ale zároveň ňou buď. Rozhodni sa sama za seba, nie podľa toho komu viac ublížiš. A nebuď preto, lebo týmto znepokojuješ všetkých. Stačí nám Maria a toto situáciu naozaj nezľahčuje. Nechcem na teba naliehať, ale rozhodni sa už. Riaď sa srdcom." Skončil svoj monológ, položil mi ruku na plece a pozeral mi do očí. Nedokázala som prehovoriť. Už dávno som vedela, že je to tak. Ale stále som to odkladala, odkladala a odkladala... Previnilo som mu pohľad opätovala. Pokrútil hlavou a odišiel z izby. Pomalým krokom som z miestnosti vyšla aj ja a zamierila do ďalšej s policami plnými kníh. Náhodne som si vybrala knihu a začala čítať. Začítala som sa tak, až som prestala vnímať okolie. Bože, to je debil - nadávala som v duchu na jednu z postáv. Mohli si ušetriť plno problémov, keby jej to povedal hneď.
V tom som si uvedomila, že je to presne môj problém. Hlúpa, hlúpa, hlúpa - tentokrát som nadávala sama sebe.

***

Sedela som Sethovi v náručí a hľadela dole z útesu na temperamentné vlny vrážajúce do skál. Že ich to baví... Mimovoľne som si začala som pospevovať pesničku: "Romeo, take me somewhere we can be alone. I'll be waiting, all there's left to do is run..." (Romeo, vezmi ma niekde, kde môžme byť sami. Budem čakať, všetko opustím a utečiem) Seth sa rozosmial. "To ako vážne?" Otočila som sa a zbadala jeho úškrn. "Čo keď poviem, že nie?" Zatvárila som sa vážne. "To by si mi nespravila," ublížený výraz. "You'll be the prince and I'll be the princess. It's a love story, baby, just say yes..." (Ty budeš ten princ a ja budem tá princezná. To je príbeh lásky, zlato, stačí povedať áno) usmievala som sa. "Áno," šepol a pobozkal ma. "Inak tú pesničku poznám," zamyslel sa. "Jasné, spievala si ju aj sestra," škeril sa. "Leah?!" šokovane som vytreštila oči. "To ako fakt?" podozrievavo som si ho premerala. "Klamal som niekedy?" naoko sa urazil. "Nóó," zatiahla som. Chvíľu sme si ešte bojovne pozerali do očí - dojem však kazili iskričky smiechu, no potom nás ten smiech naozaj premohol.

××××

Zaklepala jsem hlavou dost fantazírování… Nebo spíš vzpomínkování… Když mě se tak nechtělo dělat cokoliv jiného… Nejradši bych z té postele ani nevylezla, ale bylo mi jasné, že tomu se nakonec nevyhnu. Přece jenom nemůžu se vymlouvat na nějaké: "Mami, ještě chviličku." Vzhledem k tomu, že nespím. A těžko můžu tvrdit, že je mi zima. Strašný tohleto… Jak pak má upír přesvědčit okolí o tom,ž e opravdu nemůže vstát? Nemocný taky nejsme, takže ani nemůžu říct,že by na mě něco lezlo… Diskriminace toto, fakt… Podívala jsem se na hodiny. No nic, dál už se tady fakt nemůžu válet jinak sem pro mě někdo přijde… Hlavou mi prolítly různé verze, jak by to asi vypadalo… Ne, myslím, že radši vstanu sama. Akorát ve dveřích jsem se srazila s Emmettem. Uf, takže jsem to stihla včas. Nechtěla bych zjistit v čem by spočívalo jeho tahání mojí maličkosti z postele. Beztak by to bylo něco nesnesitelně praštěného, jako obvykle. Těžko uvěřit, že je mu… Eh kolik mu to vlastně je? No, rozhodně to bude víc, než na kolik se chová. Tohle asi lidi myslí tím, když o někom tvrdí, že je dítě co nikdy nevyroste. Pousmála jsem se.
"Promiň, už jdu… Jenom jsem se trochu zamyslela."
"Jasný ty milovnice štěňat." Neodpustil si rýpnutí.
"Emme…" zavrčela jsem varovným tónem.
"No co? Hej, klid, já to nemyslel zle. Štěňata jsou náhodou roztomilý." Mrkl na mě a radši zdrhnul. Měl kliku, protože kdyby tam stál a ještě chvíli měl podobné řeči… Zavrtěla jsme hlavou. Na tohle teď není čas.
"Lizz! Jdeš už?!" No jo pořád. Seběhla jsem dolů.
"Ne. Jsem totiž už tady." Ušklíbla jsem se.
"Co ti tak trvalo?" Ajej, to vypadá, že se nám tu někdo špatně vyspal… ehm, kdyby mohl spát.
"Ale to víš… Zdrželi mě takové ty malé otravné věci, co mi poletují hlavou… Myšlenky se jim říká… Nebo tak nějak. Znáš to ne?" Ups. Že jsem to trochu přehnala jsem poznala z jeho výrazu. Ono asi není nejlepší ptát se Edwarda, jestli ví, co jsou to myšlenky, ale já si opravdu nemohla pomoc.
"Nechte toho…" zavrčel Jasper.
"Dle rozkazu…" málem jsem zasalutovala. Bože, co to se mnou dneska je?
"Lizz, zklidni se."
"Promiň." Sklopila jsem pohled a aspoň se snažila vypadat provinile, když už jsem tu omluvu nemyslela vážně.
"Tak abychom přešli k tomu, proč se tu takhle shromažďujeme, ne?" navrhla Esmé. To bude jedna z mála rozumných vět, co tu dneska padla tuším.
"Noo… Sešli jsme se tu dnes, abychom…" začal Emm.
"Svatba?" skočila jsem mu do řeči.
"Mohli byste vy dva mlčet?" Tohle vypadá opravdu bledě a ne na nějakou poradu. Ale mám dojem, že jestli to takhle půjde ještě chvíli, tak mě s Emmettem vyrazej ven a pak nám jen oznámí výsledek.
"Jak všichni víte zbývají nám cca dva týdny, než Maria dorazí." Ok, jenom to samotné jméno způsobilo, že jsem přestala mít náladu vyvádět jakékoliv cepoviny. Na rozdíl od Emmetta, který se snad jako šašek už narodil.
"A Lizz, Eliz s Jasperem jí porazí. Bude se nám krásně spát a o nějaké další bitce necháme si zdát." Kriste, co mu dal kdo pít? To si zakousl někoho sjetého nebo opilého? Jinak to totiž nechápu. Slyšela jsem už ledacos, ale Emma veršovat ještě fakt ne.
"Emmette…" zavrčela temně Rose a on sklapnul.
"Fajn, takže když už jste se všichni zklidnili…" vypadalo to, že se Emm nadechoval, aby něco řekl, ale ten pohled co mu Rose věnovala… Takhle se na mě podívat, když jí potkám někde v noci na ulici, tak položím peněženku, telefon a zdrhnu.

 


Komentáře

1 DoDo ♥ DoDo ♥ | Web | 17. června 2010 v 22:57 | Reagovat

Ahoj u mě je bleskovka =) zapoj se prosím =)♥

2 Sasanka Sasanka | Web | 18. června 2010 v 15:17 | Reagovat

Nooo, další písmeno mi vadit nebude :) Teď právě mám něco jako Comeback zpátky na blog (protože jsem delší dobu nic nepřidávala) a tak se mi hodí každý článek :) Klidně si nadiktuj osmdesát písmen :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama