Sebevražda...

24. ledna 2011 v 18:51 | Lizz |  Téma týdne
Řekla bych, že nemusím říkat, co to je. Pokud někdo neví, teta Wiki mu jistě ráda poradí. Ačkoliv bych řekla, že je to vcelku jasné už jenom když si to slovo rozložíte na dvě, ne? No, dobře. Nebudu nic předpokládat, vždycky se najdou totiž výjimky, co neznají ani nepochopitelně samozřejmé věci… Aspoň pro mě. Ale učím se, nebojte. Pomalu začínám chápat, že většina lidí neví nic o Lilith, telepatii, telekinezi, pyrokinetice a tak dále a tak dále….
Ale to je od věci.

Můj názor na věc?
Upřímně řečeno ohledně téhle věci jsem dost…
Jak to jen říct? Teď mi to vypadlo. No prostě nemám jedno určité stanovisko. Na jednu stranu ty lidi chápu, opravdu. Na druhou stranu nic nechápu míň. Jistě, jsou problémy… Spousta problémů. Ale opravdu je to až tak kritické? Opravdu se to nedá řešit jinak? Ráda bych řekla, že ano. Jistě, všechny situace mají nějaké řešení s odstupem času a chladnou hlavou. Ale málokdy lidé, kterých se to týká dokáží řešit věci s odstupem a klidem. Nebudu říkat, že to vím. Nevím. Vím houby. Uvědomuju si to. Jsem prostě jenom pitomá sedmnáctka, co ví houby, ale žvaní. Pokud s tím má někdo problém, ať jde jinak a dál se ani nenamáhá číst.
Víte, pobavilo mě, když učitelka na křesťanskou etiku prohlásila, že člověk nepáchá sebevraždu v okamžiku, kdy jí vykonává, ale už ve chvíli kdy na ní myslí, protože později - až bude hodně zle - se mu to vrátí a tak nějak nabídne jako přijatelné řešení. Musela jsem se jenom kysele pousmát a pomyslet si svoje. Víte ukažte mi při dnešní společnosti člověka, kterého myšlenka na sebevraždu ani nenapadla? Jak nad tím tak přemýšlím. Nikoho takového snad ani neznám. Nebo možná jo. Pár lidí. Ale stejně to nic nemění na celé té šílené věci.
Říkala jsem, že ty lidi chápu a přitom to tu celé vyznívá jako když ne, že? Kecy o jiném řešení a chladném přístupu… To bych sem rovnou ještě mohla hodit větu: "To bude dobrý." a strčit někoho ze skály. Ale… Víte, nikdy mi nešlo vysvětlovat to, co cítím. Nikdy jsem neměla tu potřebu. A ani teď jí nemám. Takže nejsem schopná napsat, jak to myslím a ani se nebudu snažit. Dopadlo by to blbě a celé by to vyznělo vůbec strašně špatně, takže se to na vykašleme, ano?
Pak bylo, že je nechápu. To mi vysvětlit půjde. Ostatně to beztak bude pod každým druhým článkem tady. Je mi jasné (Nebo teda není, ale je… Nechtějte, abych to vysvětlovala, nejde mi to a já to ani nechci vysvětlit, jasný?), že když je na tom člověk hodně zle tak nad takovými věcmi prostě neuvažuje, ale sebevražda je ve své podstatě nechutně sobecká záležitost. Je mi jasné (Zase, vidíte? Ráda to používám… Takže na všechny je mi jasné platí to, co prve, ok?), že je nejspíš v tu danou kritickou chvíli (Pokud je to z nějakého náhlého popudu) nenapadne uvažovat nad svými blízkými a přáteli. Nad lidmi, kterým to ublíží. Víte, už kolikrát jsem někde četla, že pár lidí uvažovalo nad sebevraždou, ale když to vzali kolem a kolem, přišli na to, že by to nemohli udělat. Buďto bylo doslova řečeno, že se příliš bojí a že by to nemohli udělat svým blízkým. Nechci se teď nikoho dotknout, ani shazovat něčí problémy nebo tak něco… Ale. Celé jedno velké ale. Nebo víte co? Já si to ale radši odpustím. Jsou věci, které prostě na blogu roztírat nebudu.
Nemůžu říct, že bych sebevraždu schvalovala, ale ani jí nijak zvlášť neodsuzuju. Nemůžu. Nemůžu přece lidem vyčítat problémy. Ani to, že je vyřešili sice dost odporným a sobeckým způsobem, ale… A zase je tady to ale. Musí se mi nacpat všude. To je tak, když je vás v hlavě víc a každém má poněkud jinej názor. Víte co? Radši toho nechám, než se do toho příliš zamotám a plácnu něco, co by mě mohlo později mrzte nebo štvát. Beztak tady už něco takovýho bude.
Takže se mějte, pokud možno, krásně… :)
 


Komentáře

1 numberqa numberqa | Web | 24. ledna 2011 v 18:57 | Reagovat

Pěkný blog =)

2 Hiki-chan Hiki-chan | Web | 26. ledna 2011 v 21:48 | Reagovat

Ti lidé... si zaslouží pochopení. Chápu, že člověk má problémy, ale.. souhlasím s tebou. Člověk by neměl ukončovat už tak krátký život kvůli nějakému problému. Ale to není až tak úplně pravda... jsou lidé, kteří mají k sebevraždě vážný důvod. Mně sebevražda připadá sobecká a zbabělá. Jsem moc hodná a zbabělá na to, abych skočila a zapoměla na lidi, kteří by možná po mojí smrti udělali to samé. Achjo. Musím přiznat, že i já (mé staré bíbruShQovské já, které je naštěstí pryč) často trapně mluvilo o sebevraždě. Teď zastávám jiný názor: Život je boj a my se s ním musíme porvat. :P xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama