Děvčátko

10. února 2011 v 23:18 | Lizz |  Books in my thoughts
Devcatko
Akorát jsem tu knížku dočetla a prostě... Knížka, která nese podtitul "Pravdivý příběh o utrpení a naději" od Sarah Preston. Víc k tomu nebudu dodávat. Ne teď. Nicméně zaujalo mě... Proč se v každé druhé knížce tohoto typu objevuje něco v tom smyslu, že by ty děti chtěly bt anděli, protože andělům nikdo neubližuje? Protože andělé jsou šťastní?
No, to je jedno... xD Radši jdeme na Challenge. xD
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Hledala jsem něco podobného, jako "Dítě zvané "To"", "Nikdy o tom nemluv", "Už nejsem vaše dcera" a tahle byladalší prostě na řadě. xD

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Utrpení, naděje... V podstatě to, co je podtitul, to vystihuje dokonale. xD


3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uniknout.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla být? Těch je spousta. Obdivuju hlavní hrdinku, že to zvládla, nevzdala to a "vyhrála". ale nechtěla bych být jí. Nikdy.
Její matka, otec, Bill... Dělá se mi z nich zle. Opravdu. Naprosto je nechápu. Docela by mě zajímalo, co se jim honí hlavou.
Paul... Byl idiot.
Nechci říkat, že tam všichni byli špatní a idioti. To ani v nejmenším. Jenom prostě... Tohle není knížka plná optimismu a milých postav, ale s tím se počítalo od začátku. (A optimistické to je, svým vlastním zvráceným způsobem. xD)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
V první řadě rozhodně vtip. xD Nemůžu říct, že bych se nudila. Místy to bylo až šílené, ale takovým tím dobrým způsobem. (Převážně neškodná. xD)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Co mi na ní vadilo? xD
To samé, co na ostatních knížkách tohoto typu... Lhostejnost okolí, naprostá nevnímavost... Ignorace zcela zjevného faktu.


No... K tomuhle myslím není co dodávat. Možná tak jenom doporučení, přečíst si to. Je to rozhodně zajímavé čtivo. Ovšem rozhodně nebude pro nijak slabší povahy, nebo lidi, co nemají rádi tyhle věci... :)
A nakonec -
Dobrou noc :)
 


Komentáře

1 Neriah Neriah | Web | 12. února 2011 v 20:40 | Reagovat

Tuhle knihu jsem četla... Souhlasím s tím, že to není moc pro slabší povahy, ale "Už nejsem vaše dcera" a "Nikdy o tom nemluv" byly mnohem drastičtější knihy.
Tady mě nejvíc sebral ten konec, kdy umíral její otec a ona si v jedné chvíli přála, aby už zemřel a pak, když se to stalo, tak si uvědomila, že to tak nechtěla...Chjo. Proč se tohle všechno děje?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama