Challenge...

18. srpna 2011 v 13:36 | Lizz |  Books in my thoughts
Fakt nevím, kolik jich tam je a nechci to vědět. :D A obrázky nebudou. Nebaví mě to stahovat. Obálky si každej jistě najde sám, když bude chtít. :D
Carmilla

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Zvědavost?2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Krvavá láska.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Vysát.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

S žádnou. Víceméně. Bylo to divný. Ale mohla by být legrace, zažít to z jejich pohledu.5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Bylo to krátké a četlo se to vcelku dobře.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Bylo to divné. Nevím proč, ale něco mi tam prostě nesedělo.Rose Madder

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože byla další na seznamu od Kinga?2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Jiná realita.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Uniknout.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Nechtěla být? No to je vcelku jasné, málokdo by chtěl žít x let s tím hovadem (Promiň, Jimmy, nic proti tobě) co ona. Takže ne, nechtěla bych být Rosie.5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Hepáč? Možná?6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Rosie, jak jsi s ním mohla proboha žít takovou dobu?! I potom tam tom dalších 14 let?Strážci času - Vyvolený, Temnota, Klíč

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože mě zajímalo, co se honí v hlavách ostatních. A protože nejsem mozkovid, byla jediná možnost, jak se to dozvědět - přečíst si to.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Že by… Strážci času? Pitomý konec? Nebo tak něco?3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

PROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOČ UMŘELA?! (Proč zde berte jako citoslovce)4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Ehm… Ahoj, jsem Ethan Roberts. Narodil jsem se 14. června 1994 a pro Organizaci dělám od čtyř. Na první misi jsem ale mohl až v pěti. Mimochodem, myslím si, že Carter je zrádce a chci zabít Marduka. Mojí spřízněnou duší je Rochelle - umře. Mimochodem, umřela mi taky sestra. Táta je zbabělec a máma děsný psycho. Doma to vypadá spíš jako v krematoriu. Už jsem zmínil, že sestra je duch a vyvolává máminy deprese? Mojí nejlepší kamarádkou je Pij- Isabela, i když jako malá byla otravná jako klíště. Má cenu to ještě dál komentovat?5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Jenom jedno?! Krásné ukončení kapitol.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

PROOOOOOOOOOOČ?! SAKRA PROČ?! Ano, samozřejmě narážím na ten pitomej KONEC. PROČ SAKRA UMŘELA?! BYLA MOJE SPŘÍZNĚNÁ DUŠE A…!Balzamovač 2. a 3.

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože má super název a první díl byl fajn.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Živí mrtví.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Balzamovat/Pochopit.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Všichniiii! xD5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Na konec mu to došlo, i když mu to trvalo.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Je to krátký? Já chci víííííc!Zaklínač 1.

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Neměla jsem na vybranou. Hrozila mi smrt. Brutální. Z několika stran!2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Geralt.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

*dostává hysterický záchvat pláče* Já nemůžu! Chápete? To nejde! Ha už to mám!

Kňáááááááááááá!4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Že by s Geraltem? Aspoň si to zkusit, však víte, ne?5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Geraaalt!6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Yennefer.Ať vejde ten pravý

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Viděla jsem film a byla zvědavá. Pro změnu.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Nemoc.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Přežít.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Eli… Jaké to asi je být bezpohlavní cosi, co musí sát lidskou krev, aby přežilo a navíc tomu nikdy nebude víc než 12?5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

I když je o upírech není přímo o upírech. Jakože ano, všimnete si, že sem tam někdo někoho pověsí a podřízne jako prase kvůli krvi a tak, ale spíš…Dalo by se říct, že je tam vidět, co dělá šikana s psychikou, přátelství mezi alkoholiky, stupně a projevy alkoholismu a tak vůbec… Navíc je to celé tak hezky cynicko-morbidno-vtipné.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Hakan. (S kolečkem nad prvním a) Byl to slizák na první pohled. A taky svině nesmrtelná.Daň peklu

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Prostě jsem měla chuť přečíst si ji znovu.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Krvavá oběť.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Obětovat. (Někoho.)4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Kaye byla fajn. xD Byla nadpřirozená mrcha a podvrženec k tomu. Navíc byla správě vyšinutá.5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

"Víš jak teď vypadá slunce?" napadlo Kaye. Už z něj nezbývalo o moc víc než rudý proužek v místech, kde se moře potkávalo s oblohou.
"To teda ne. Jak?" zeptala se Janet a natáhla ke kamarádce ruku s jahodovým leskem.
"Jako by si právě podřezalo žíly ve vaně a voda se zabarvila jeho krví."
"To je ale hnus Kaye."
"A měsíc se na to je dívá. Přihlíží, jak slunce umírá. To on ho k tomu dohnal."
"Kaye...."

Jo, miluju Kayiny projevy vyšinutosti. Ještě to s těma inkubama bylo moc fajn. xD A tak vůbec.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Ten hajzlík, jakže se jmenoval? Nevím, vypadlo mi to, ale taky byl slizkej od pohledu.Demonata

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Darren Shan?2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Šachy.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Vyhrát.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Chci být Lord Lítost. Proč? Protože chci mít Artérii a Cévu! Chci!5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

I když je to o klukovi, co mu démoni zmasakrují rodinu a kdesi cosi je to vtipné.

A pak Dervish je správnej pošuk.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Doktoři. Proč když jim řeknete, že vaší rodinu zabili démoni, nikdo vám to nevěří?Krev elfů 1

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože jsme v jedné soutěži vyhrála druhý díl. xD2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Ztracené existence. (Nebo taky zkurvený životy. xD)3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

BOOM!4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Všichni, všemi, nikým s nikým. xD5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Pobavil mě fakt, že si Pia musela hrát na překladatelku, když všichni vlastně mluvili stejně, ale nerozuměli si. Bylo fajn vědět, že jen to, že se přenesli do jiného světa ještě neznamená, že jim musí i rozumět.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

PROČ JESUS MUSEL ZEMŘÍT?! PROČ?!Restaurant na konci vesmíru

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože to byla téměř fyzická nutnost a nepřečtení by se bylo trestalo.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Čtyřicet dva. (I když to bylo v díle předtím, pořád je to přece jenom… Však víte. :D)3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

BOOM! (Zase. Ale víte, to v restaurantu a tak.)4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

"Jste kretén, Dente," řekl kluk. "Naprosté hovado."

- Ne, samozřejmě to neznamená, že bych chtěla být Dentem. Ani tím, co si usmyslil, že urazí všechny ve vesmíru, ale nějak se mi to sem prostě hodilo.5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Vesmír skončil! Radujme se, veselme se… V tomto novém roooce - který už alae bohužel nepřijde, protože je KONEC!6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Negativum je, že není.Devátá sféra

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Četla jsem Grafomága, Iusta a prostě mi to nedalo.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Devátá sféra.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Utéct.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Dalo by se říct, že s hlavním hrdinou by se našlo spoooustu společných názorů. Sociopat, co nesnáší lidi, vedro a tak dále…*jen doufá, že si to zase s něčím neplete*6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

To, že v knihovně nemaj druhej díl!Mort

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

A nebylo by trochu blbý přečíst jen první tři díly a pak se na to vybodnout? Navíc… Byl tam Smrť. Opravdu hodně Smrtě.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

SAMÁ PRÁCE!3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Odvést.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Smrť! Já chci! Prosííím! A ti ostatní vlastně taky. xD5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Bude hodně blbé, když ZASE napíšu Smrť? No, to je fuk. Smrť.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Je neustále vypůjčená?Iustus 1 a 2

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Zvědavost?2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Božský komplex.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Očistit.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

… Zkuste hádat!5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Loki!6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Tak trochu to připomínalo DN, ale co už.Ostrov Mrtvých

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Zvědavost, navíc to, tuším, napsal ten samý co Jacka, což by hodně vysvětlovalo.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Zbytečná pomsta.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Zabít.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Všiciii!5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Chci umět tvořit světy. Fakt, že jo.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Nechci umět přivádět mrtvé zpět. Jsou jednou mrtví, tak je nechme, ne?Holomráz

1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože nic normálnějšího nebylo na skladě.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Zkurvenej, ale vylepšenej život.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Pomstít.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Nechtěla bych být tím klukem, co ho otec prodal liliputánům, ale ani tím otcem ve chvíli, kdy ho ten kluk našel.5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Jedna oblíbená postava přežije, což není zas tak častý jev?

A pak… Prši.6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Deptala mě ta povídka na konci. Opravdu hodně. Nechtěla bych zapomínat se smrtí autora na všechno, co vytvořil.Grafomág - Kamarád do deště.1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Anotace.2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Šváby.3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Probrat se.4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

All of them! (Gotta catch them all! :D)5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Vtipnost, i když jde o další z "přijde katastrofa a skoro všichni umřemeee". (Což už je vtipné samo o sobě.)6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování.

Nemá další díly, zatím. A pak… Proč jsou do háje i tady Stíny?! Ok, říká jim Temnota, ale víme své, že?
 


Komentáře

1 Gafrad Gafrad | Web | 20. srpna 2011 v 12:57 | Reagovat

Lizz, promiň, ale teď už mi netvrď, že nečteš obludně rychle!!! :-D :-D tohle ani není možný! bweztak vyhraješ v počtu přečtených knížek :-D

2 VelííQ VelííQ | Web | 24. srpna 2011 v 20:09 | Reagovat

Kdy to sakra stíháš?! :-D A o mně říká mamka že jsem knihomol :-D :-D

3 Neriah Neriah | Web | 28. srpna 2011 v 15:34 | Reagovat

Kde jsi vzala Carmillu?
Rose Madder se mi nelíbila. V určitých ohledech byla přehnaná. Ta nereálnost byla moc patrná. Ne že by mi zrovna tohle mělo vadit vzhledem k mojí celoživotní lásce - fantasy, ale prostě to bylo pro mě nepředstavitelné. Možná kdyby tam nebyl ten obraz... Přestalo se mi to líbit až když se tam objevil. :D Prostě přitažený za vlasy. :D Touhle knihou mě King ne že vyloženě zklamal, ale znovu bych si ji prostě nepřečetla.

Ach ano, Strážci času... Četla jsem je už asi čtyřikrát. A vždycky mě baví. Jo, s tím negativem souhlasím
Na Zaklínače se v nejbližší době taky chystám. Jen co dočtu Cestu krve, Hlídky, Hladové hry a ještě pár knih, které musím nezbytně nutně znát.
Darrena shana jsem chtěla číst taky, ale pořád to odkládám, protože nevím, jestli by mě bavil. :D
Je Devátá sféra lepší jak Iustus? Prosím, prosím, řekni ano. :D Já se ji chystám číst, ale jestli je to podobně přehnané... Tak nevím.
Jinak se tu našlo pár knih, co by mohly být taky fajn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama