Tajemná zahrada

29. února 2012 v 15:29 | Lizz
Pamatujete si na tenhle článek? Někteří z vás jistě ano. Přece jenom Afina je nezapomenutelná. Ale ta s tím nemá moc, co dělat. Ačkoliv... Jak se to vezme. Je to historicky první glosa, kterou jsem splácala se Sasankou. A ta se nám teď vrátila zpátky k blogu - vitij zpitki, dvijči miji mili. A napadlo jí, že by se mohlo spáchat něco podobného... Takže... Tady to je. :D


Tajemná zahrada - 1. část
autor: Dagmar Mrázková
Prohlášení: V žádném případě si nenárokujeme žádná autorská práva na původní podobu textu (ještě to tak). Naopak veškeré glosy jsou naše a tudíž podléhají copyrightu a kdo bude tvrdit, že jsou jeho, tomu Sasanka ukousne obě uši a přišije mu je k hlavě obráceně.
Původní délka povídky? Přesně stránka. Naštěstí.
Sasankačerveně, já modře (a tentokrát jen jedním odstínem, jsem geniální :D )
* Nový kluk
* Špatný den
* Noc v lese
* tajemná zahrada
* rozchod
Chtěla bych být schopna vysvětlit Vám, o co tu kráčí. Ale bohužel… Vím přesně, jak to myslíš, tady jsou veškerá slova zbytečná.
S kamarádkou jsem se domluvila jít na diskotéku. Když jsem pro ni přijela tak měla na sobě modré minišaty a drdol,ale co mě opravdu zaskočilo bylo to že si s sebou vzala kluka. (Nepochopitelné, že? Hrozně, hlavně když jdeš na diskotéku. Co to tu holku jen napadlo.) Byl blonďatý (nová odrůda?), měl na sobě brýle,byl vysoký a vůbec, mému bývalému klukovi se nebodobá (Dvě věci: Co to znamená nebodobat? A proč by se měl bodobat? WTF?) (Nemám tušení. *jasně, překlepy bere, ale překlep přes půl klávesnice?* Ale určitě je to nějaká smrtelná, nebo minimálně příšerně nakažlivá nemoc, zní to dost děsivě.) Cítila jsem smutek z toho, že jsem dlouho žadného kluka neměla. (K obědu? Chápu, taky mám hlad.) (A taky dlouho mít nebudeš, jestli budeš psát takhle) (To je od tebe kruté, Sas. Lidi musí jíst… Ačkoliv… Aspoň zbude víc na nás, pravda.) Patricie mi řekla že se jmenuje Dave a chodí na vysokou. My sice chodíme na střední ale jí vychází špatně roky (a taky pravopis) už měla být na vysoké. Když jsme dorazily k podniku, tak na venek vypadal divně - Na oknech mříže na budově a bylo to divný(Jé, hele! Oni jdou k nám na intr! Holky a chlapče, nebojte, vevnitř to vypadá… no vlastně podobně, ale co byste chtěli od starýho kláštera, kde straší?), ale když jsme vešli dovnitř tak to bylo jiné. Romantická hudba, hodně krásných kluků, taneční parket a bar. (Buďto má halucinace nebo si spletla barák a následně ulice a nevlezla na intr, ale do Gejzíru, v tom případě má ale s těma klukama docela smůlu.) Byl vymalovaný zeleně (ten bar? nebo parket? nebo kluci?). (*odpouští si poznámku o plísni, stejně to nikoho nezajímá*) Vůbec není takový jak vypadal z venku. Šli jsme si objednat 3 whisky (Hej! A nám nic? Vy jste na nás zlí! Za to si toho kluka vážně sním sama.) a sedli jsme si ke stolu. Po chvíly (ale fuj) šli tancovat. Když byla písden (Písden… Písden… Psí den! Ale ten se tam vzal kde?)v půlce přišel za mnou jeden krásnej kluk. (Oběěěěěěěd!) Řekl že se jmenuje Tomáš a vyzval mě k tanci. Ja (Da, Sí, Oui) měla konečně pocit že mě někdo miluje (No ty VOLE!!!! Láska jaxviňa, fakt že jo) (*bouchá smíchy* Buďto se tak ožrala z jednoho panáku a v tom případě by neměla psát a nebo… nebo jí někdo zfetoval, což by vysvětlovalo i ty halucinace potom.)a cítila se konečně dobře.Večer se to rozvinulo tak že mi nabídl vztah. (Budeš se mnou chodit? Zakroužkuj ANO/NE. Na základce dostala takový psaníčko snad každá holka. Jenom já ne :/ )

Ráno v práci (vždyť říkala, že chodí na střední… O-o) (Třeba cestuje časem. To se po drogách stává.)jsem zrovna psala reportáž o tom jak se seznámit s klukem, když jsem to včera zažila tak jsem to napsala a byla jsem za to oceněna (*spráskla ruce a přemýšlí, že se asi začne modlit*) a dostala další článek.tentokrát 10 tipů na kluka jak ho získat.(Moment, nebyl to film? Ten s tou blondýnou. A ne, to bylo naopak. Škoda, mohla být sranda, protože princezna Sofie. *bouchá smíchy*)Zamyslela jsem se a pak jsem zjistila že na to nemám (mozek) zkušenost a nevím co tam napsat. (Holka, jsi pod drogami, vážně, teď bys neměla psát. Nedělej to.) Měla jsem depku. (A předávkovala ses antidepresivama? Ne? Škoda…) Pak jsem se probrala (Takže žádný drogy. Jenom sen? Ale ne, Tomáše přece viděla na diskotéce PO požití drogy. Halucinace vám nemůžou psát SMSky, nebo jo?) když mi napsal Tomáš a že se chce se mnou sejít. (Jasně, sejít. Ve vší počestnosti. Proto to vyznání lásky hned při prvním setkání a ty drogy…) Odepsala jsem mu že celý týden nemám čas až o víkendu. A pak jsem se rozepsala.Psala jsem o té diskotéce. Pak jsem to šla odevzat šéfce, ale když jsem dorazila řekla že se propouští (Není to od šéfky trochu hloupé, aby propustila sama sebe?) a mám padáka. (měla ji vyšoupnout bez padáku, aspoň by si tam dole pořádně rozbila tlamu) (Já ti říkala, ať to nepíšeš, že jsi sjetá, ale ty nikdy neposloucháš ostatní, co?) Když jsem to slyšela tak jsem myslela že je to jen vtip, ale mýlila jsem se.
Viběhla jsem (cože jsi?) ven a ani jsem si nezabalila věci. (To bylo hloupý. Teď ti najdou ty drogy a půjdeš sedět.) Běžla jsem (možná se opakuju, ale COŽE jsi?) (Běžla. Osmej trpaslík od Sněhurky.) do lesa a už se stmívalo. V lese byla tma, všude strašidelné stromy a houkání sovy. Když jsem stála na místě, tak mě něco chytlo za ruku a táhlo mě to někam. (Edward! Když už tu máme ten les a stmívání a tak…) Vyšel měsíc a já měla strach. Při světle měsíce jsem se podívala kdo to je. (Neboj, jak pravila Smrtka, měsíc bude vaší lásce svítit do chřtánu.) (JUá myslela, že to říkala Afina????)Byl to hobit (*kuck*) (Frodo, ty zmetku, tak tady jsi. NAVAL PRSTEN!) , který mě ted určitě táhl do své nory, ale ta nora nebyla taková jakou jsem si ji představovala. (Aha, takže holka se jmenuje Alenka?) Žádnej sliz po stěnách, zbytky žížal, bahno a moč všude kolem. (A není tam skříň? Tou se dá jít do Narnie. Tu jsi tu ještě nezmínila a ono by jí to mohlo docela mrzet, víš?) Bylo to jako malý příbytek svobodnéhého (heheehéhého) muže. (Aragor- Aha, ten není svobodnej.) Na stěně jeho portrét a taky malý kobereček a gauč,ale já se bála. (Jasně, kobereček a gauč, děsně děsivý. Bu bu bu- BAF!) Hobit vyluzoval různé skřeky a já slyšela že mluví ke mě. (Píšu si do deníčku: vyluzovat skřeky znamená mluvit. chápu) Začala jsem utíkat, vyběhla jsem ven a spadla do další díry (Díra v díře. Neměla by propadnout teď do Číny?) a omdlela jsem. (Zem jak ementál… kde že se to odehrává?)
Probudila jsem až ráno. Kolem mě stály lidé se špičatými uši (ach ten češtin). Zvedla jsem se a viděla nádhernou zahradu. (Zlatíčko, ale ty máš být přece v díře) (Takže PROPADLA do Číny! To musím taky zkusit.) ,,Nic tak nádherného jsem v životě neviděla." pomyslela jsem si. Zahrada byla plná lídí (nékécéj) (Promiň, ale co je na tom nádherného?) se špičatými uši (Prosím, už ne!) a já zjistila že jsou to elfové. (Chudáci elfíci, tohle si nezasloužili.) Řekly (Takže houby elfové, elfky!) že vždy u nich budu vítaná a ptaly se na toho hobita. Nic jsem neřekla, protože jsem si to skoro nepamatovala. (Jasně, protože říct, že je Běžla, kterého unesl Edward by znělo hloupě. Ale moment, pokud je Běžla, proč o sobě mluví jako o holce?) (To ty drogy!) Seznámila jsem se tam s jednou elfkou jménem Elis. Moc jsem si sní (nesní, bolelo by ho pak bříško) rozuměla. Ukázala mi jejich Vesničku a řekla mi že se jmenuje Herous (Moment, teď jsem zmatená. Vždy't říkala, že se jmenuje Elis. Divný to kraj) (Normálně, lidi mívají dvě jména, tak proč ne elfové? Elis Herous. Rozkošené jméno.). Mě se tam moc líbilo. Když jsem se loučila prošel kolem nás krásej elf. Elis mi řekla že se jmenuje Danie. Zalíbil se mi, ale já jsem nechtěla chodit s elfem. Koneckonců mám kluka. (*facepalm* Dovol, abych něco řekla Běžlo, jsi hloupej. Nemusíš mít předsudky jen proto, že on je elf a ty trpaslík. Podívej na Gimliho, taky se zvládl s Legolasem kamarádit. Ale jo, drž se kluka, chudáka elfa by z tebe kleplo.)

Když jsem šla po týdnu na rande s Tomášem (tak? Tak asi nic). (Moment, moment! A co ti elfové a hobit a díra v díře? Oni byli vážně jen halucinace způsobená drogou? :( ) Šli jsme na romantickou procházku přes park. (Ha, konečně toho kluka budeš moc zabít, uvařit a sníst. Ale nezapomeň se se mnou rozdělit, hodně kečupu, díky.) V parku bylo plno pejsků a ty mám ráda. (zoofilie. ale pšt) (Dorian (GRAY?): Na té není vůbec nic špatného. Lizz: Ty mi sem nelez, prosím.) Sedly jsme si na lavičku a začaly si povídat. (Někdo by mu měl říct, že je na rande s trpaslíkem…) Začal mluvit o své nové práci. Ptala jsem se ho co dělá. Říkal že ho zajímají 7 divů světa a že pracuje na Sfinze v Gíze. Já jsem mu řekla že když jsem byla malá tak že jsem tam byla. Pak mě napadlo povídat si o té zahradě, (To bych nedělala. Halucinace vyvolané drogou, pamatuješ?) ale když jsem o tom začala povídat myslel, že jsem zbláznila a at toho nechám. Ale já mu řekla že je to pravda a on mi řekl, že nebude trávit svůj čas s bláznem a odešel. (Já ti to říkala, ale ty mě prostě neposloucháš.)

*následuje Tomášova příkladu a také odchází*
Sbohem
*je ráda, že tady ta se pořád neprobouzí a neupadá do kómatu a že to skončilo*
Pá pá. *zamává*
Napište do komentů své názory a jestli chcete další část :)
Rozhodně NE!
A bude tam ta skříň do Narnie? Prosíííím! A žížaly na stěnááách!
 


Komentáře

1 The Crayon The Crayon | Web | 29. února 2012 v 15:31 | Reagovat

Tak tahle povídka je fakt úžasná:)

2 Sasanka Sasanka | Web | 1. března 2012 v 12:19 | Reagovat

Hugačaga! :D Každopádně si to ještě párkrát zopakujeme :D

3 Neriah Neriah | Web | 1. března 2012 v 19:02 | Reagovat

Děkuju za tu malou chvilku, kdy jsem se po dvou dnech aspoň dokázala usmát... Teď to potřebuju, tak klidně v glosování pokračujte. Já se zlobit nebudu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama