Čtyři mocní - 1. kapitola (2/2)

2. června 2012 v 16:52 | Lizz
Jo, mělo to tu být už včera, ale já jsem prostě takovej kus lempla, že to svět neviděl :D Takže je to tu až dneska :D
Jen tak mezi řečí, kdyby vás to někoho jakože zajímalo, tak jsem ve čtvrtek odmaturovala :D Teď už jenom ty slohovky aby dopadli. :D No, ale přestávám plácat nemysly. Všichni se totiž na Kate jistě těšíte, že?


1 kapitola - První týden učení(2/2) Tak rok nebo týden? Ty nevíš, že tu čas plyne jinak?
Harry se převalil na posteli a rozlepil víčka. (Bylo to aspoň vteřiňákem?) Jeho smaragdové oči (LIDI! No tak. Jsou zelený jako čerstvá žába v láku. Jděte do háje se smaragdama. Je to starší než ten chleba u mě ve stole!) (Už jsem se bála, že se na smaragdy nedostane)přeběhly po pokoji (Očika s nožičkami, rozkošný.) a na jeho obličeji se objevil spokojený úsměv.(Jo, většinou když vám zdrhnou oči, tak se vám na tváři objeví spokojený úsměv.) Vylezl z postele a došel do koupelny spáchat (sebevraždu) ranní hygienu i když vlastně vůbec netušil, k čemu je to dobré (kolik je hodin.) Pak došel do šatíku kde si vzal nějaké oblečení které na sebe natáhl a zavolal Strona.
" Přejete si Vaše majestátná výsosti, úchvatný blahosklonný Harry?"
" Ano.Doveď mě prosím do jídelny." Poprosí Harry, protože mu utekly oči a nic nevidí.Skřítek se tedy otočí a vede ho neomylně k jídelně. Když tam dorazí skřítek zmizí a Harry vejde. Sedí tam jen Manion a má u sebe talíř s nějakým jídlem. (Vsadím se, že je na něm usměvavý xicht z vajíček a slaniny)
" Dobré ráno." Pozdraví Harry a Manion se zakucká.
" Ráno? Víš kolik vůbec je? To co teď jím je oběd. Jak dlouho jste si pro boha povídali?" Zeptal se pak.Harry jen pokrčil rameny a sedne si na židli.
" Nevím ale do čtyř do rána to určitě bylo." Řekne pak. (Vlastně do pěti, just saying) (To je normální, že děti lžou)
" To máš pravdu.Šli sme spát v pět. Bré poledne." Řekne Max,zívne a plácne sebou na židli kde ještě zamlaská. (Ježíš, to je úchylácký) Pak už se ale pustí - stejně tak jako Harry - do snídaňo oběda. Když jsou asi tak v půlce přijde i ženské osazenstvo sídla a slušně pozdraví.Kluci jim pozdrav oplatí a věnují se dál svému jídlu. (Helé, nejsou oni nějaký divný? Hezký holky, z toho jedna sexy popravčí upírů, a oni nic?)
Pak když dojedí jak holky tak i kluci nechají se skřítkem odvést do knihovny.Tam začnou hledat něco o zvěromagii. (Mám jen jedno přání… Zastřelte mě!) Mají to usnadněné tím že je knihovna rozdělena na několik okruhů. (Okruh pro blbce, okruh pro velké blbce, okruch pro dementy, idioty a pakoně, okruh pro Harryho…)
Proto už za chvíli sedí každý v jednom křesle a pročítá si něco o zvěromagii.Jako první se ozve Anita.
" Už to mám. Poslouchejte!
Pokud se chcete stát zvěromágem musíte nejdříve zjistit v co se budete proměňovat.Na to existuje lektvar.Jeho recept najdete na straně 268.(Strana 394… Ok, to sem nepatří, ale víte jak.)
Lektvar vás uvede do umělého spánku a vám se zdá sen o zvířeti ve které se proměníte. (Tak už i v knížkách o lektvarech chybí čárky. To jsme to dopracovali)
Tato volba už se nedá nijak změnit. Jiné zvíře si vybrat nejde.
POZOR: Jedině velmi mocný kouzelník může mít více zvířecích podob nebo naopak jednu ale magickou.
Důkazem toho je např.Godrick Nebelvír který se měnil v griffa.
Mnoho lidí se ptá jestli je možné měnit se dobrovolně ve vlkodlaka mimo úplněk a s čistou myslí.Odpověď zní ANO. Je to možné ale zatím byl zaznamenán jen jeden jediný případ." (*přeje si, aby už byl konec, ale ví, že je od toho ještě tak 4 kapitoly :( *)
Dočetla Anita.
" No mám dojem že jsi nám přečetla víc než jsi musela ale i to bylo dobré." Řekl Harry.Anita se usmála.
" Měli by jsem (By jsem? Vážně? Když už tak by jsme, ale i u toho bych nadávala, protože… co takhle bychom? Zní to líp, ne?) to dojít říct Manionovi." Vzpomene si Hermiona a tak se zvednou a s pomocí dalšího skřítka našli Maniona v pracovně. (Ale vážně, to tam mají i skřítky na utírání prdele?)
" Už jsme přišli na to jak se dozvědět v co se jako zvěromázi(nejsem si jistá tím sklonem) (S klonem, bez klona, o klonu…) budeme proměňovat." Vyhrkl Max hned jak vešel do pracovny.
" Výborně." Pochválil je Manion." Jak tedy?" Zeptá se ještě.
" Lektvare (Lektvare, proč jen jsi lektvar, své ingredience zapři a i já přestanu být Kapuletová) který nás uvede do umělého spánku a tam se nám zdá o zvířeti ve které se budeme proměňovat."Řekne pro změnu Hermiona. (Hermiono, měla bys chodit spát dřív. Ponocování ti ničí skladbu věty a vůbec.)
" Správně. Tak první část máte splněnou. Ted připravíte ten lektvar (Ted to připraví? Ale Ted bydlí v New Yorku… To bude zapeklité). Uděláte čtyři.Každý má na starost jeden kotlík a ostatní mu nesmí pomáhat. Je to jasné?" Zeptá se a oni horlivě přikývnou.
" Tak běže to připravit." Slušně je vyhnal ze své pracovny.
Tentokrát se skřítkem nechali zavést do laboratoře. (Proč si prostě nepořídí mapu?) Tam si připravili každý jeden kotlík a přísady do lektvaru. Pomalu se pustili do práce a ticho které tam zavládlo přerušovalo jen bublání kotlíků. Trvalo jim to dvě hodiny než lektvary dodělali.Pak si ale kotlíky navzájem zkontrolovali a všichni měli lektvar stejné barvy. (Ale Maxovi to bylo jedno, ten je přece barvoslepý)
" Tak buď to máme všichni špatně a nebo dobře." Řekl Max a už ten svůj (podle něj šedivý roztok) lil do lahvičky. Ostatní udělali to samé a když to měli hotové tak se vydali za Manionem mu to ukázat.
Ten když to viděl se spokojeně usmál. (UŽ NE!)
" Výborně.Povedlo se vám to." Usmál se. (JÁ ŘÍKALA UŽ NE!) " Tak a teď vás čeká další část úkolu.Vypijete to a necháte si pro sebe v co se měníte.Teď budete dělat samostatně.Každý o tom zvířeti něco zjistí a kdyby si nevěděl rady přijde za mnou ale ani jeden z vás to neřekne těm ostatním. Na konci týdne si ověřím co o zvířeti víte a teprve potom to budete moci říct všem.Teď můžete jít." Řekl Manion a oni se spolu s lektvary vydali do svých pokojů.
***Harry*** Naše nová Celebrita (no jo, hrabe mi)
Harry vešel do svého pokoje a zamířil si to přímo do ložnice (Co, co, a ještě jednou pro efekt CO? Není náhodou pokoj synonymem ložnice?). Odzátkoval lektvar a na ex ho vypil. (Na ex nebo na sex?) Pak si rychle lehl do postele a zavřel oči. Chvíli se nic nedělo ale pak měl pocit že je hrozně ospalí (Ok, takže ještě jednou ospalÝ, ospalá, ospalé - mladÝ, jasné?) a aniž by si to uvědomil tak usnul. (Nevím jak vy, ale já si taky většinou neuvědomím, že usnu. Dojde mi to, až když se probudím)
Objevil se na nějakém lesním palouku ale byl jako zvíře musel být docela vysoký protože stromům koukal tak doprostřed kmene. (Ok, je zvíře, zvířata mají nejspíš jiný způsob vyjadřování a skladbu věty, protentokrát to beru, i když mi to zabíjí moje osleplé oči.) Nutno podotknout že ty stromy nebyli (Samas to napsala… TY stromy, tím pádem nebylY) žádní prckové.Podíval se dolů a zjistil že má šupiny a ocas.Nebyli (Chceš říct tajemství? Šupiny jsou taky TY, takže nebylY) to ale ledajaké šupiny,byly (Chytrá holka, pochopila.)černé jako noc.Pokusil se ocasem zahýbat a kupodivu to šlo dobře.Pak se rozhodl že udělá několik kroků a nakonec se procházel jak se mu zachtělo ale moc dobře si uvědomoval že musí zjistit co je za zvíře. (Hm, ocas, šupiny a je to veliký… Buďto enormní had a nebo… chvilka překvapení… drak?)
A nejednou ani nevěděl jak vzlétl (že by zamával křídlama?) a letěl nad lesem. Chvíli si nedokázal zvědomit (Cože si?)co se děje ale nakonec se pokusil sám od sebe mávat křídli.(Ok, ještě jedna dobrá rada… To křídlo, to město, křídly jako městy.) (Divím se ti, že na ni máš ještě nervy) Letěl dlouho ale vyplatilo se to protože doletěl k jezeru. Přistál a došel až k jeho hladině. (Ehm?) Naklonil se a...Nevěřil vlastním očím. (Bodejť by jim věřil, když už od něj jednou zdrhly.)
Na hladině jezera byl obraz draka. (A Lizz vyhrává zlatého bludišťáka) Měl černí šupiny (Ale Kate, zlatíčko, ty vůbec neposloucháš. Co ti říkala modrá tetička? MladÝ, mladÁ, mladÉ) a křídla. Od jeho kůže se krásně odráželo slunce takže to občas vypadalo že je černo bílí.(Ale no tak, tohle slovo už jsem ti taky vysvětlovala, ne? Teda pokud to nebylo v té kapitole, cos jí měla předtím, ale je až po téhle.) Nejhezčí však byli drakovi oči.(Tys mě doopravdy nevnímala, před chvílí, co?) Byli smaragdově zelené stejné jako má sám Harry.(*stejně trvá na té žábě*) V černé barvě krásně vynikali. (*už nemůže*)
S trhnutím se vzbudil. Chvíli nebyl schopní (HY, CHY, KY, TY (Chyba… RY), DY, TY, NY, sakra práce.) si vybavit kde je ale nakonec si vzpomněl.
Protáhl se a s údivem zjistil že spal celý zbytek dne i noci. Slezl s postele a trochu se upravil. (Jako by to mělo vůbec smysl) Pak se vydal do knihovny aby našel toho draka ve kterého se mění. (Většina lidí má v knihovně knížky, ale tak když můžou mít lidi na záchodě akvárko, proč by nemohli mít v knihovně draka, že ano…)
***Anita***
Objevila se na nějaké louce. Bylo tam spoustu krásných květin které omamně voněli. (Ok, naposledy holka… TY květiny vonělY) Pohodila hlavou a kolem ní se rozlétla narůžovělá hříva.(Ale ne! Prosím ne! Sakura je přece u Afiny a louka taky! Tohle mi nedělej! Nekřiž ty dvě věci, ano?) Udiveně se podívala dolů a zjistila že má kopyta.Rozhodla se že se proběhne a tak taky udělala. Běžela už dlouho a neznámo kam když se dostala k jezírku. (Tam narazila na draka, ten ji sežral a byl klid.) Měla žízeň a tak se naklonila že se napije ale zarazila se. Ona nebyla obyčejný kůň.Byla pegas. (Pegas už je dávno T-mobile)
Její hříva sahala skoro až ke kopytům (Tak bacha, ať si na ni nešlápneš.) a byla jemně růžová.Křídla byli (Fajn, tohle jsem ti ještě nevysvětlila chápu. TA křídla bylA) velká a - stejně jako hříva - jemně růžová ale růžová barva se míchala i s bílou.(Že by to bylo tím, že růžová je červená a bílá, takže bez bílý… Ne, dobře nereju.) Její oči byli (Ne, ty mě prostě neposloucháš. Že já se tu vůbec namáhám.) pořád stejné ale získali takový zvláštní lesk a byli trochu víc modřejší.Byla překrásná a pak když se otočila zjistila že má na hýždích nakreslená dvě srdce.(Jedno pro J-C a druhý pro Ríšu. *snaží se nesmát, moc se snaží, ale nakonec prostě bouchne smíchy při té představě*) (*ani se nesnaží nesmát, protože by to byla zbytečná snaha*) Postavila se na zadní a pak když dopadla předními spět (Bude to znít divně a nebudeš mi to chtít věřit, ale tam fakt má být Z.) na zem rozběhla se a když si byla jistá tak roztáhla křídla a vznesla se.(To tam jako budou všichni lítat?)
Anita se usmála a namáhavě rozlepila víčka,která byla ještě ztěžklá spánkem. (Já být tebou, tak víčka nerozlepuju. Harry to udělal a pak se mu rozběhly oči.) Pořádně se protáhla a slezla s postele. (Co takhle menší lekce o používání z/s? A nebo víš co?... Radši ne…) Začala si pobrukovat svojí oblíbenou písničku a když si vlezla do sprchového koutu - který byl v rohu hned vedle malého bazénku - tak začala zpívat na plno. (To by ale neměla dělat, co kdyby z odpadní roury vylezl vodník? Přece jenom je to taky jen chlap.) Po umytí se tak jako každá jiná dívka zkrášlila (Fajn, chápu. Jsem kluk.)a šla se obléct.Po tom se vydala do knihovny zjistit co je to za druh pegase. Pegas uchylnosrdíčkový, řekla bych
***Max***
Ocitl se na kraji nějakého lesa. Nevěděl kde je ale bylo mu to jedno. Najednou se od někud (Odkud?)ozvalo vití (Nedonutíš mě odříkat vyjmenovaný slova po v, ale pro tvou informaci vÝt je jedno z nich.) (Možná tam jen seděly víly u bílé vily a strašně nahlas věnce VILY)ale místo aby se bál tak sám zvedl hlavu k obloze a zavil.(Co jsem ti zrovna říkala?)Pak se rozběhl hloubš (HILFE!) do lesa. Běžel dlouho a náramně si to užíval. Jeho velké tlapy dopadali (*vrazí autorce jednu virtuální ránu* Co jsem říkala? TY tlapy… Takže?) měkce na zem.Najednou se zase ozvalo zavití.(*facepalm*) Zastavil se a chvíli poslouchal. Najednou rozuměl co vije (Začínám si myslet, že jsem nepochopila, co ten vlkodlak dělá. ON asi nevyje, ale vije věnce. Jo, to najednou dává smysl.) (Co jsem říkala!)ale nezajímalo ho to.Proto se také rozběhl dál až se dostal k potoku. Přiběhl k němu a chtěl ho přeskočit ale zarazil se. Myslel si že je obyčejný vlk. Jenže tomu tak nebylo. Jeho tělo bylo větší než to vlčí takže nemohl být nic jiného než vlkodlak. (Jasně, protože jediný chlupatý zvířata větší než vlci jsou vlkodlaci.) Prohlížel se a nemohl tomu uvěřit. Jeho srst byla zvláštní.Ani hnědá ale ani žlutá. Byla taková tmavě žluto-béžovo-hnědá a občas tam byl kousek černí nebo šedé. (Ale jak to mohl poznat, když je to barvoslepoň?) Jeho oči byli stále šedé,stejně jako v jeho lidské podobě a do noci svítili jako hvězdy.(Víš co? Kašlu na tebe, už ti to nebudu vysvětlovat.) Táhle (Jako seeejra)zavil a přeskočil řeku. (Divím se, že ji nepřeletěl. Bude se chudáček cítit méněcenný)
Max se vyděšeně probudil.(Ani se mu nedivím. Po takové smršti hrubek a vití věnců.) Nevěděl co si o tom má myslet. Proč zrovna on musí být vlkodlak? (Protože Anita musí mít někoho do triumvirátu. To už jsem přece taky říkala, ne?) Myslel si ale pak si vzpomněl na to co četla Anita v knize. Oddechl si protože se bál že bude krvežíznivá potvora. Nakonec slezl s ocasem, který mu zůstal po přeměně z postele a došel se vykoupat. Když měl hotovo a byl usušený (jako ty kytky ve věncích) tak se došel převléct. Pak už pádil do knihovny aby našel něco o vlkodlacích. (Maxíku? Strana 394!) (Snape by na tebe byl pyšný)
***Hermiona***
Stála někde na louce a poblíž byl les. Svítilo slunce a jí hřálo krásně na kůži. (Takže ten upír mezi nima j vážně Cibule, protože kdyby to byla ona… no asi by to nepopisovala takhle.) (Taky by mohla být upír Edwardoidního typu, co se na sluníčku převléká za diskokouli. A tak mě napadá, je diskokoule zvíře? A může se zvěromág přeměnit v diskokouli? A pokud ano, měla by ta diskokoule nožičky?)Měla chuť se Rozkutálet (rozběhnout) a tak to prostě udělala. Koulela se (Pobíhala) po louce a když měla dost tak se rozběhla do stínů lesa. Běhala hodně dlouho ale pak dostala žízeň. Rozhodla se tedy že najde nějakou lesní studánku a po chvíli hledání ji opravdu našla. Když se ale sklonila tak se zarazila. (Oslnilo ji totiž světlo, které se od ní odráželo) Z jejího koňského čela totiž vystupoval roh.(Jasně, to je jediný, co jí zarazí, když je místo holky kůň.) Roh byl stříbrno-zlatý,kopyta zlatá a její kůže zase sněhově bílá.Tak jako v lidské podobě měla hnědé oči.Chvíli se na sebe dívala ale nakonec sklonila hlavu a začala ze studánky pít.
Probudila se do slunečného rána. Byla krásně odpočatá. Ještě než vylezla z postele se protáhla a zívla.Pak si to zamířila do koupelny a upravila se.Když byla hotová rozhodla se že jako ostatní tři se vydá do knihovny zjistit něco o tom jednorožci v kterého se proměňuje.
 


Komentáře

1 Sasanka Sasanka | Web | 3. června 2012 v 9:49 | Reagovat

Takhle ti to řeknu... Ty modrý nápisy teda nic moc, ale ta, co psala červeně, musí bejt fakt strašně vtipná, chytrá a určitě i krásná, když napsala takový hezký glosy. Seznámíš nás? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama