Čtyři mocní - 2. kapitola

22. června 2012 v 22:22 | Lizz
Tak po třetí. Moje debilita vážně nezná mezí. :D Je čase na další Kate a jednu nakládačku pro mě. :D (Jo, myslela jsem ránu, ale okurky jsou vítány :D)
Mimochodem, já modře, Sasanka červeně. :D
*odmítá to psát ještě jednou, i když si to smazala vlastní debilitou*2 kapitola - To jako vážně? Obávám se, že ano.
Seděl v jednom z pohodlných křesel v knihovně a v jedné ruce držel tabulku čokolády a v druhé knihu o dracích. (Norbeeeeeeeert!) Bylo to dva dny co všichni pilně plnili úkoly a každý co nejdál od toho druhého aby nikdo nevěděl co hledají. (Jo, tomu říkám utvořit tým a lépe se poznat.) Každý po nocích četl z knihy co dostali od Maniona a přes den zase hledali něco o zvířeti ve které se proměňují ale ani jeden zatím nebyl úspěšní jak si Harry všiml (já myslela, že se na sebe nekoukaj, i když on je vlastně Harry starej šmírák) protože každý z nich si bral do ruky novou a novou knihu a čím víc si jich brali tím víc se mračili.Harry už byl taky nervózní. Měl pocit že ten drak snad ani neexistuje. (A co když tu jéééé?) Měl už sedmou knihu o dracích a pořád nic.(Víš, pokud nejsi z Inkoustového srdce - což nejsi - tak draka z knížky nevyčteš. Co takhle se zvednou a dojít se po nich podívat ven?) Otráveně otočil na další stránku a přejel ji buldozerem (očima). V domnění že to zase není on chtěl stránku otočit ale pak jako by se mu do mozku dostal (mozkožrout a chcípnul hlady) obrázek toho draka.Zarazil se a podíval se na obrázek znovu. Byl to ten samí (Vážně, díky. Teď jsi mi zabila i vnitřní zrak. Už nikdy neotevřu své třetí oko a nepohlednu v dál!) drak kterého viděl ve snu až na oči které měl drak na tomto obrázku žluté.Začal číst text co byl vytištěný vedle obrázku.
Drak temnoty a smrti zněl nadpis a už to se mu zrovna moc nelíbilo. (One person dislike this) Četl ale dál.
Černý Drak neboli Drak temnoty a smrti je spolu s Bílím (*ok, tak naposledy* Bílý, bílá, bílé - mladý - mladým -bílým, už to chápeš?) Drakem neboli s Drakem života nejstarším drakem ze všech. Nikdo neví jakou má přesně moc ale jeho zuby jsou pro nepřátele smrtící a hlavně jedovaté.Umí také chrlit oheň až třicet metrů dlouhý(pozn.autora:doufám že jsem to s tou délkou nepřehnala) (Né, vůbec, třicet metrů je tak akorát…).
Drak i když je jeho název hrůzu nahánějící (Vlastně mi přijde roztomilý, ale je to jen čistě můj názor.) je přátelský. Podle legend prý pozná jestli je ten člověk špatný nebo naopak.Ten koho si prý vybere za svého přítele má nad sebou ochranu a nejlepšího přítele. Nikdo toho draka však už sto let neviděl a tak se spekuluje o tom jestli ještě žije někde v ústraní nebo vymřel. (Já vymřu. Z tohohle. Jasně, že ten drak žije. Jen se zeptej… Ale ne, to nemůžu říct, protože Inheritance jste ještě beztak všichni nečetli a ode mě by nebylo hezké spoilerovat.) (Spíš by mě zajímalo, které nemehlo psalo tu knížku. Maňon musí bejt fakt cvok, když za takový s prominutím sračky vyhazuje peníze)
Harry to dočetl a nevěřícně koukal na text,na konec knihu zaklapl (Ještě že ji nezaklapl na začátek) a vrátil jí zpátky do police. Pak se vydal za Manionem který byl v pracovně.
Jakmile tam došel a zavřel dveře spustil.
" Co víš o Drakovi Temnot?" Manion se na něj překvapeně podíval ale odpověděl. (A neusmívá se? Páni, došli mu drogy. To bude moc zlý.)
" Draka temnot už nebylo vidět dlouhou řádku let." Začal Manion."Povídá se že vymřel. Jeho zuby jsou jedovaté ale jenom když on sám chce Za co, pane Bože, zaco trestáš tento prostý lid).Umí chrlit i oheň. (To je vážně divný. Drak co chrlí oheň…)Na jeho ocasu je jakási….hm…nevím jak bych ti to měl popsat." Přejel si prsty po bradě Manion." No zkrátka jakási panenská blána která se změní v ostny když je poblíž nepřítel.Víc toho nevím." Řekl mu Manion ale pak jako by si na něco vzpomněl.
" Proč se na to vlastně ptáš? Neměl by jsi spíš shánět něco o tom zvířeti ve které se proměňuješ?" (Jasně a co asi dělá? Však se na něj podívej, domysli si zuby, šupiny a sloup ohně a máš to.)Zeptal se ho potom.
" No taky že to právě teď dělám." Podotkl Harry. (Zabijte někdo mou oplzlou mysl, ale vážně si nedovedu představit Harryho jak TO právě teď dělá)
" Počkej…vždyť jsi se ptal na…." A pak se zarazil a udiveně se na něj podíval.
" Tím chceš říct že…" Zase nedokončil.Přišlo mu to nemožné. (To se občas lidem, co musí abstinovat, stává)
" Jo.Chci tím říct že se mi ve snu ukázal Drak temnoty a smrti." Dořekl za něho Harry.Manion chvíli mlčel ale pak promluvil.
" Tedy čekal jsem že se budete měnit v něco neobvyklého ale až tak moc to jsem tedy nečekal." (Čekat či nečekat, to je oč tu… doprkýnkadubovýho, co to plácám?) Řekl a prohlížel si Harryho.Pak se na něj usmál. (Říkala jsem si, kdy k tomu asi dojde. Ono to s tím nedostatkem drog nebude tak žhavý)
" No tak první část úkolu máš splněnou.Teď můžeš říct ostatním v co se měníš." Harry mu úsměv oplatil a vydal se zpátky do knihovny aby to mohl říct ostatním. (Proč s tím teda celou dobu dělali takové tajnosti, když si to nakonec stejně vyslepičí?) (Aby měla Kate dvacet triliónů stránek o čem psát)
***Hermiona***
Hnědovlasá dívka unaveně opřela své čelo o desku stolu. Ze stálého koukání se do knih jí pálili oči a začínala bolet hlava (Mluvíme tady o Hermioně Grangerové? Nejspíš sis ji spletla s někým, koho může unavit koukání do knížek) . Jen matně si všimla že Harry z knihovny někam odešel ale nevěnovala tomu moc pozornosti.Zvedla hlavu a protřela si oči.Pak vzala do ruky další knihu co měla připravenou na stole a začala jí prohlížet. (Jo, protože číst je moc unavující.) Už jí to přestávalo bavit (A zase… skutečně tady mluvíme o TÉ Hermioně?) ale když byla skoro v půlce knihy tak narazila přesně na to co hledala.
Koukala na obrázek jednorožce který vypadal úplně stejně jako ten v jejím snu.Vítězně se usmála a začala číst. (Zabijte mě. Drak a jednorožec? Vážně? VÁŽNĚ?)
Jednorožec utěšitel hlásal nadpis. (*chcípla smíchy*)
Tento jednorožec pomůže každému člověku kterému umřel člověk (Lidi, takové osobě pomůže už jenom Anita a to za předpokladu, že to není moc velkej stupeň rozkladu.) (A když ti umře křeček tak jako nic?) srovnat se s jeho ztrátou ať je sebevíc těžká.Jeho slzy působí stejně jako slzy fénixe.Mnoho lidí tvrdí že ho vidělo ve svých snech a nebo doopravdy a navíc není jisté jestli žije nebo už zemřel. Tento druh žije (tak žije nebo nežije? Udělej si v tom pořádek) kdekoliva je to vzor čestnosti a nevinnosti jako ostatní jednorožci.
Když to dočetla tak na to chvíli nevěřícně koukala ale nakonec se rozhodla že udělá tu nejlepší a nejjednodušší věc. Zaklapla knihu a vrátila jí na místo stejně jako to udělal Harry a také šla tam jako on.To znamená za Manionem. (Olala, za Maňonem, co tam asi budou dělat?) Byla asi v půlce cesty když viděla Harryho jak se šťastně usmívá a míří ke knihovně.
" Co tak šťastně?" Zeptala se ho.
" Už vám můžu říct v co se budu proměňovat." Div nezařval Harry.
" Aha a nemohl by jsi s tím počkat na mě? Já jen že jdu zrovna za Manionem mu říct v co se proměňuju a něco o tom tak že by jsem to když tak řekli spolu." (Da faq did I just read?)Harry se nejdřív zatváří postiženě (takže žádná změna v normálním výraze) ale nakonec svolí.
" Dobře ale pospěš si.Budete koukat až vám řeknu v co se měním." Poskakoval jako malé dítě a Hermiona jen zakroutila hlavou.
" Dobře budu se snažit." Řekla a dál už si ho nevšímala.Když došla k pracovně tak zaklepala a po vyzvání vešla.
" Ehm... Manione? Já už jsem našla něco o tom v co se měním ale nejsem si jistá že je to všechno." Podotkla Hermiona a čekala co jí na to odpoví.
" Tak mi řekni v co se měníš a co o tom výš (Vzhůru do nekonečna a ještě dál!) a já tě pak doplním." (Možná ji spíš NAplní - ale tak dobře, teď už jsem fakt nechutná. Kate Dafno, co jsi to se mnou provedla?) Vyzval jí Manion.
" Takže. Měním se v Jednorožce utěšitele." Řekla a nevšímala si jeho překvapeného pohledu.
" Jednorožcovi slzy působí stejně jako slzy fénixe a když někomu zemřel někdo hodně blízký (Ne ne. Pamatuješ si to špatně. Pomůže člověku, když mu umře člověk. Vidíš ten rozdíl?) (Jako to je fakt důležitý. Pamatuj na mého křečka)tak mu pomůže se s tím vyrovnat." Řekla to co věděla.Manion si prohrábl vlasy a povzdechl si.
" Vy jste jedno překvapení za druhým.Nejdřív Harry a teď ty.To sem vážně zvědaví (No tak, to už jsem ti přece vysvětlovala. ZvědavÝ, zvědavá, zvědavé - mladÝ)v co se budou proměňovat ty dva.No každopádně si splnila úkol a abych nezapomněl.Tento jednorožec může svůj roh zamaskovat takže pak vypadá jako obyčejný kůň a když chce tak může v lidech vzbudit soucit.Teď to můžeš říct ostatním." Řekl Manion a Hermiona jen kývla a už byla pryč.
Harry a Hermiona stáli dál od křesel kde seděla Anita a Maximilián. Dohadovali se kdo to řekne první a nakonec se dohodly (A z Harryho je holka. No, to ledacos vysvětluje.) že to bude Harry ( Jo, ono by Harry šlo docela dobře skloňovat třeba podle vzoru kost. Harry bez Harry jako kost ohlodaná vypadá).Přešli tedy ke křeslům kde seděli ti dva a odkašlali si.Max i Anita zvedli hlavy (z podlahy kam jim upadli, protože čtení je příliš unavovalo a tak vůbec).
" Co je?" Zeptal se Max podrážděně protože nemůže stále nic najít.
" No mi jen že už vám můžeme říct v co se měníme." Řekla Hermiona.
" Fakt? A v co teda? Honem povídejte."Pobízel je zvědavě Max.
" No já se měním..." Na chvíli se odmlčel a díval se jak na něj koukají s očekáváním." Měním se v Draka temnoty a smrti." Řekl a zasmál e jejich pohledům.
" To jako vážně?" Zeptala se ho Anita. (Jak slyší o smrti… stará dobrá Anita)
"Ne, jenom si dělám srandu, ve skutečnosti budu lev! Jako ten nebelvírskej, víte co."
" Ano vážně.Jeho zuby jsou jedovaté když chce a když ho někdo ohrožuje tak se z panenské blány co má na ocasu stanou ostny.Jinak je ale mírumilovný." (Přítulnýýý, má rád dětiii, mazel je tooo, chcet ho?) Vykládal Harry.Ostatní se na něj vyjeveně koukali pak se ale vzpamatovali a Max i Anita se koukli na Mionu(Budu psát Hermionu jako Mionu nebo Herm) (Piš si co chceš. Hlavně odlišuj Cibuli a Hermionu a Miňonky, jo? Díky.)
" No a já se vážení budu měnit v Jednorožce utěšitele.Tento jednorožec přinese útěchu každému kdo se nevyrovnal s něčí smrtí (A zase špatně. Neříkala předtím něco o její paměti?) a jeho slzy jsou jako slzy fénixe. Také umí schovat svůj roh a vzbuzovat v lidech soucit." Vyjmenovala Herm a teď byla řada na ní aby se smála jejich obličejům.
" Tak to vám gratulujeme.No a mi musíme jít zase hledat.Ach jo proč to máte dřív než mi?" (Protože Hermiona umí pravopis - i když ne tady - a poradila Harrymu jak správně číst ty znaky v knížce a on jí na oplátku poradil jakou drogu použít, aby měla věštecký sny.) Zeptala se Anita a otráveně sáhla po knize.
" Jo tak to nevím ale já se (j)du vyspat.Pořád jsem jen četl a četl a bolí mě z toho hlava. Takže dobrou noc.Nebo spíš odpoledne." Zasmál se (Kdo doprdele?) a odešel do svého pokoje. Se stejnou omluvou odešla i Hermiona protože jí taky bolela hlava. Zbylí dva zamumlali něco ve smyslu to má tak někdo štěstí a dál četli a hledali. Jasně, všechny je ze čtení bolela hlava. Hele, nemají oni tam tu knížku jak ve Jménu růže? Hodně by to vysvětlovalo. Nebo je to prostě povinná školní četba. Třeba je nutí číst pořád dokola Máj! Máj je totiž největší zlo v historii knihtisku.

Pokračování příště což znamená až se vrátím z lázní =)

Prosím, nevracej se!
Třeba jsou to lázně, kde se léčí demence a až se vrátí, bude chytrá…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama