Čtyři mocní - 3. kapitola (1/2)

19. srpna 2012 v 11:47 | Lizz
Jelikož jsem lempl a tady to tak trochu chcípá (navíc jsem s naší drahou Kate pozadu), máte tu další díl té zrůdnosti, co... No však víte, srdíčka na hýždích, vlkodlaci, pegasové, Harry vědma a Cibulák. :D
Páni, teď na to koukám a ono poslední kec ode mě v červnu. Why not :D
Ještě než se dostaneme k věci samotné... Nevíte o někom, kdo by potřeboval v Budějkách ubytování? Teda kromě mojí maličkosti, samozřejmě. :D
Tak to byla taková menší vložka a teď, moje kecy modře, Sasanka červeně.3 Kapitola - Tohle není možný 1 část Taky si myslím…

Anita stále hledala svého pegase se srdíčky na hýždích (na tu úchylárnu jsem už málem zapomněla) a už byla zoufalá, že ho nemůže najít. (Já jsem zoufalá z něčeho úplně jiného.) Prolistovala za ty tři dny víc knih než za celí (EMH EMH!)svůj život. Oči jí pálili a hlava bolela.Ztrácela naději že tento pegas existuje. (Kdyby nebyla blbá, zadá si do googlu "úchylnej pegas" a má to najitý za chvilinku) Když listovala jednou z knih, co měla na stole,oči se jí začali zavírat. Přetočila v polospánku na další stránku a chtěla na další když přivřenýma očima zahlédla na hýždích pegase s již zmiňovanými srdíčky. Ten tam byl spánek a vystřídala ho veselost.Okamžitě se dala do čtení.
Afroditin pegas hlásal nadpis.
Afroditin pegas je vzácné zvíře. (Ani ne, tuhle jsem ho viděla v obchodě, kupoval deset rohliků a dvacet deka skaličanu) Říká se že žije už od dob bohů a vozila se na něm sama bohyně lásky.Proto má prý také ty srdce na hýždích.Tento pegas pozná spřízněné duše a je schopen je dát dohromady.Pozná co je opravdová láska a co je přetvářka.Tento pegas je ale plachý proto se mezi lidmi moc neukazoval a neukazuje. (A to mi chceš tvrdit, že jsem v tom obchodě měla halušky? Přísahám, na mou duši na psí uši, že tam byl a kupoval si sváču) Mnozí lidé se dohadují jestli stále tito pegasové žijí nebo jestli vyhynuli. (Nevím, jak ti pegasové, ale jestli tohle bude ještě chvíli pokračovat tak toho vyhynu já). (Říkám, že nevyhynuli, jednoho jsem viděla, poslouchá mě tady vůbec někdo?)
Na tomto pegasovi je zvláštní že může svou zvířecí podobu prý proměnit v lidskou když je to nutné.(Takže chápeš, co ti tím říkají, že ano, Anito? Ve skutečnosti nejsi člověk, ale pegas. Jako člověk se jenom tváříš. Ale… Odkdy pegasové zpívají?) Lidská podoba pegase je podle údajů oslnivě krásná.Je to velice inteligentní tvor který může svými křídli vytvořit silný větrný výr a zničit tak své nepřátele. (Oni vážně musí být v polívce. Někdo jí zamíchal a pomíchala se tím písmenka. Jinak to totiž vážně nechápu.)
Více informací o tomto tvorovi není.(Díky bohu!)
Anita překvapeně odložila knihu.Protřela si oři(Co?) (Oř neboli kůň, je pegas bez křídel a bez úchylnejch srdíček),protáhla se a znovu sáhla po knize.Znovu si přečetla článek aby se ujistila že se jí to jen nezdálo. Pak knihu zase odložila a pro jistotu se štípla do ruky.Bolestně sykla a až potom uznala že se jí to opravdu nezdá.Pak zívla. (Jo, přesně tohle všechno jsem žalostně toužila vědět. Prostě rovnou řeknu, že byla unavená, ne? A nemusíš to natahovat. Věř mi, FAKT nemusíš.)
Zvedla se tedy ze židle a vrátila do poliček knihy co si vzala. Vyšla z knihovny od kať (Kať? A to je zase co?)zamířila přímo do pokoje. Tam se svalila na postel.Usnula dřív než se její hlava dotkla polštáře. (Takže usnula za letu? A smím se zeptat od kať letěla?)

****
Sluníčko se dobývalo pod její víčka. (Protože jí závidělo její úchvatné oči a chtělo jí je ukrást!) Sáhla tedy po peřině a přehodila si jí přes hlavu.Nebylo jí to však platné protože v pokoji bylo světla dost na to aby i pod peřinou bylo světlo. Shodila tedy peřinu na zem a rozlepila oči. (Další co před spaním používá lepidlo. Někdo by jim měl říct, že to není zdravé.) Chvíli koukala do stropu a přemýšlela o tom co si včera přečetla v té knize. Pak se zarazila. Rychle vyrazila z postele a začala se oblékat. Neměla páru o tom kolik je hodin ale když vyběhla z pokoje zamířila si to přímo k Manionovi do pracovny. (Maňon jede v drogách, Maňon nemusí spát nebo odpočívat. Je jedno, kolik je hodin, Maňon nikdy nespí.)
Seděl v křesle a na nohou měl knihu.Zřejmě usnul protože měl hlavu na stranu a oči zavřené. (Říkám, Maňon nikdy nespí. A tím nikdy myslím NIKDY. Kdyby mě Kate občas poslouchala, vyhnula by se takovým fópá) Jen co ale Anita vlítla do pracovny trhů sebou. (Pardon, pracovna trhů?) Chtěl se si (Možná se opakuju, ale … pardon, se si?) postavit ale nějak se mi to nepovedlo.(Ani se ti nedivím. Z tohohle by omdlel nebo přinejmenším spadnul kde kdo.) Kniha s hlasitým buch dopadla na zem a on se sklátil zpět do křesla.Anita místo aby se omluvila nebo mu vysvětlila proč jsem (Přehnaná spisovnost, další prohřešek, do pekla s tebou, děvče) tak vlítla se začala nehorázně smát až se v pase lámala. (A zlomila se. A všude z toho bylo spoustu krve, které Cibule nedokázal odolat a vysál milou Anitu do poslední kapky krve. Konec.)
" Doufám že máš dobrý důvod k tomu mě rušit." Řekl temným hlasem Manion.Anitu to donutilo přestat se smát. Vyzařovala z něj totiž děsivá aura. Jako ostatně z každého koho vzbudíte. Tuplem, když se jmenuje Maňon.
" Já...omlouvám se...Mám důvod a to ten že už jsem zjistila v co se proměňuji." Řekla mu hned Anita.Manion změnil výraz na zvědavý. (Divím se, že se nesmál)
" No a v co se tedy měníš?" zeptal se po chvíli ticha.Pak se napil z hrnku který se objevil na stole.
" V Afroditina pegase." Řekla Anita a okamžitě jí čekala sprška. Manion totiž vyprskl čaj co právě upil. Ale jelikož se včera před spaním nesprchovala, nemohlo jí to uškodit.
" Co...Co prosím?"Zeptal se nevěřícně.
Lizz: "Jo, taky jsem tak divně koukala, když jsem to četla. Mám takový podezření, že si ti čtyři něco šlehli a proto za tebou chodí s takovými nesmysly, co si o tom myslíš?"
" Měním se v Afroditina pegase. Co je na tom tak neobvyklého?"Zeptala se Anita.
" Jen to že jsi podle záznamů první kdo se v něj proměňuje." Řekne Manion.
Lizz: "Jo, protože většinou se pegas mění v lidi, vždyť jsi to přece četla, Anito. A Cibule, mohl bys mě, prosím, přestat ignorovat?"
Sas: "Lizz, zvykej si, mě tady taky všichni ignorujou. Jako třeba když jsem jim říkala, že pegas má rád rohlíky se skaličanem."
" To jako vážně.První?"Říkala udiveně.Manion jen kývl.
" No teda.Tak to je fajn."Povzdechla si Anita. (Fajn je totiž skvělý výraz, pokud zjistíte, že jste první svého druhu. A to ještě Anita neví, že bude umět probouzet mrtvoly)
" Co kdybychom to neřešili." Zeptal se Manion a počkal až přikývne." Teď mi pověs svojí hlavu tady na nástěnku, bude to hezký suvenýr, ale ještě předtím mi řekni, co Afroditin pegas umí." Povzbudil jí Manion. Anita si odkašlala a začala.
" No rozezná pravou lásku od té falešné a pozná kdo se ke komu hodí a je schopný dát je dohromady. Proto se mu taky často říká pegas dohazovač. Také se říká že ze své podoby pegase se může proměnit ve člověka.Musí to být ale nutné.No a jako poslední.Dokáže svými křídly vytvořit větrný výr." (Anito, máš tam špatně pád. Umí vytvořit větrného výra, když už si stojíš za tím ypsilon.) Řekla vše co si přečetla v knize. (A zase zapomněla na rohlíky. Nepoučitelná ignorantka.) Manion chvíli mlčel ale pak promluvil.
"Prima a teď tu hlavu na nástěnku. Šup šup."
" Výborně děvče.Výborně. Už jsem moc zvědaví (Já už to chápu! Cibule je schizofrenik!) v co se bude proměňovat Max.Tak teď běž na snídani Anito." Řekl jí.Anita kývla a s přáním dobrého rána chtěla odejít.
" A Anito? Co bude s tou hlavou" Zatavil jí do průhledné fólie Manion.Otočila se na něj." Už to můžeš říct ostatním" Usmál se Manion. Anita mu to oplatila a se zabouchnutím dveří zamířila přímo do jídelny. Vlétla tam jako hurikán až Harrymu zaskočilo.Hermafrodit mu musela uštědřit herdu do zad. (Domácí násilí!)
" Pro Krista Pána musíš tu tak lítat a děsit normální (normální?) lidi?" Zeptal se podrážděně Harry. Jasně musí. Je to pegas. Bezhlavý pegas. Zrovna ty, draku, bys to měl chápat, ne?
" Sice nevím kde jsi vzal to že jsi normální ale lítat tu musím.Můžu už vám totiž konečně říct v co se proměňuju." Vychrlila ze sebe rychlostí světla. Ostatním chvíli trvalo než jim to došlo.
" A v co?" zeptali se pak unisono.
" Vážená dámo a vážení pánové." Začala Anita a už teď začalo ostatním cukat koutky.
" Dovolte abych se vám představila.Jsem Anita Susan Sketchová a budu se proměňovat v Afroditina pegase." Řekla Anita. A na prdeli ji vyskákala srdíčka.
" Tak v Afroditina jo?" zeptal se Max.Anita jen kývla.
" Tak tohle začíná být čím dál lepší.Jsem zvědaví co řeknete pak na mě.Když teda to zvíře najdu." Povzdechl si Max.Ostatní na něj smutně koukali.Kousl do topinky a naposledy upil džusu.Zvedl se ze židle a zamířil si to přímo do knihovny. (Další ignorant Ta rada s googlem platila i na tebe.)
Kolena si přitáhl k sobě a chodidla opřel o křeslo na kterém seděl. Svěsil ramena a hlavu dal do dlaní.Byl unavený z toho hledání. Téměř nespal ale stále nemohl nic najít.Chvíli strávil ještě v této poloze ale pak se zmoženě zvedl. Došel mezi poličky.Procházel mezi nimi a koukal na nápisy co na nich jsou. Pak si všiml jedné z knih co byla úplně na hoře. Vypadal staře - bodejť by ne potom všem hledání - a byla vázaná v kůži. Natáhl se ale nemohl na ní dosáhnout.Vytáhl tedy hůlku a zvolal zaklínadlo.Kniha k němu poslušně přiletěla. Vzal jí do rukou a koukl na nápis co jakoby stříbřitě zářil na černí kůži. (Ok, doteď jsem naivně chtěla věřit tomu, že je to překlep, ale holka… Správně je to černé. Ano, i tohle se skloňuje podle mladý.)
Nejmocnější vlkodlaci a králové smeček všech dob (Králové… Ok, fajn. Cokoliv chceš, mě už je to jedno.)
Přečetl si polohlasně. (Protože potichu by to nemělo ten správný efekt.) Přišlo mu absurdní aby patřil k nim ale nakonec si řekl že když se nepodívá nic nezjistí. Proto se spolu s knihou vrátil do křesla.Otevřel to na první stránce a hned ho přivítal obrázek vlkodlaka. (Welcome, welcome…) Jeho srst byla modro černá a oči zářili ďábelskou červení.Tento vlkodlak ho ale nezajímal.Otočil tedy na další stránku a pak další a další. A dál? A dál? A dááááál? Adál adál adál! Nakonec se dostal až za půlku knihy. Jeho dřívější odhodlání už ho opustilo ale stále hledal a jeho úsilí se dočkalo odměny. Otočil na další stránku a tam spatřil skoro přesnou kopii vlkodlaka co viděl ve snu. Okamžitě a bez rozmyšlení se dal do čtení. (Dvakrát měř, jednou řež. Bez rozmyslu jednají akorát dobrovolní dárci orgánů. Chceš, aby tě Anita musela oživovat?)
Stoletý král
bylo jako nadpis.
Tento vlkodlak se narodí jednou za sto let. Proto se mu říká stoletý.Tento vlkodlak má moc jako žádný jiný. Může se proměňovat kdy chce a jak chce ale hlavně si může vždy uchovat svůj lidský rozum.Tento vlkodlak a vlastně i člověk byl a je spojen z vodou kterou umí ovládat.Jiný živel mu určen nebyl. Říká se že se kdysi jeden z vlkodlaků zamiloval do vodní dívky a ta porodila syna,který nejenom že žil díky své matce déle ale ke všemu byl mocný a uměl ovládat vodu protože jeho matka byla vodní dívkou. Nikdo však neví jestli je tento příběh pravdiví.(Ne, rozhodně ne. Takovej kus žvástu nemůže být pravdivej.)Tento vlkodlak má moc ovládat všechny vlkodlaky a ti ho musí poslechnout. Proto to druhé přízvisko král. Jeho oči jsou zvláštní a přetahují se i do jeho lidské podoby. (Tak, abychom si to shrnuli. Všichni si tady oči lepí vteřiňákem ae vlkodlaci si je přetahují. Jsem lehce zmatená) Je schopný totiž vidět vlákna magie a i je přetrhnout.Víc se o tomto vlkodlakovi neví.(Celkem se tady ví docela prd.)
Max nevěřícně hleděl na knihu. (Já zase nevěřícně hledím na tuhle povídku. Prosím, řekněte, že to takhle napsaný bylo schválně. Že to je psaný jako parodie zcela úmyslně.) (Ano, je. Věř tomu.)
" No to snad ne."Řekl si pro sebe. (To si říkám taky.) Pak si text přečetl ještě jednou ale pořád tam stálo to samé. (Nekecej, fákt?)
" No tak fajn takže já jsem stoletý vlkodlak.No super. Vůbec ale nechápu jak? Vždyť můj otec ani matka vlkodlakové (Víš co? Já ti za vysvědčení dám slovník spisovné češtiny.) nebyly a co vím tak děda s babičkou taky ne. Je pravda že to mám jako zvěromágskou (Aj aj aj…) podobu ale něco z vlka už v sobě snad mít musím když se mi vybral.K sakru.Co se to děje?" (Taky nechápu) mluvil si sám pro sebe Max.Pak ho ale napadlo že zajde za Manionem. Proto knihu zavřel a vydal se do jeho pracovny.
" Manione?" Řekl když po vyzvání vešel.
" Copak je?" Zeptal se ho.
" Já potřebuji pomoci." Řekl Maximilián. "Slyším hlasy a vidím bludy. Asi to ztrácím, Maňone. Ztrácím sám sebe. Stěny se svírají a za každým rohem čeká muž s králičím ocasem a růžovou motorovou pilou, aby mě zabil."
Sas: "Ne, ne, ne. To není muž. To je žena." *nenápadně schovává růžovou motorovou pilu za záda a šklebí se jak ten kocour z Alenky v říši divů*
" A v čem?" Byl čím dál zvědavější Manion.
" No už vím v co se proměňuji." Prohlásil.
" Tak povídej." Povzbuzoval ho Mani. (Many mameluk)
" Říká se mu Stoletý král." Začal Max a pak mu pověděl co všechno se dozvěděl.Manion se na něj chvíli díval.
" No mohu ti říci že ta legenda je pravdivá.Ten muž a vlastně i vlkodlak se opravdu zamiloval do vodní dívky.Tyto dívky a ženy byly jako normální lidské ale žili pod vodou a uměli jí ovládat.Mohli ale i na souš.Ona se jmenovala Asaita(čtěte:Asajta - a na truc to budu číst jinak) a on byl Roter.Milovali se až jednoho dne Asaita zjistila že je těhotná.Pak porodila krásného syna,kterému dala jméno Asater.Vše bylo v pořádku. Pak se zjistilo že umí ovládat vodu jako jeho matka a že se proměňuje ve vlkodlaka jako otec. Byl velmi mocný i díky tomu že viděl vlákna magie. Když na něj někdo zaútočil kouzlem prostě jen přetrhal nitky toho kouzla.Po svém otci pak převzal korunu a vládl dobře své smečce. Nakonec si vzal jednu z vlkodlačích dívek.Miloval jí a tak není divu že se jim narodili děti. (Někdo by měl Kate vysvětlit, jak se dělaj děti. Z lásky to totiž není.) Hroch a dívka. Však ani jeden nevládl mocí svého otce.Uměli jen to že se mohli přeměňovat kdy chtěli. Když pak Asater umíral prý viděl tvář někoho kdo za sto let bude mít stejnou moc. Tento příběh se dědí z generace na generaci a je pravdivý. Vše co si v knize přečetl je pravda." Dovyprávěl Manion a čekal jak se Max vyjádří.
Ten chvíli mlčel se skloněnou hlavou. Pak jí ale vymrštil a překvapeně se podíval na Maniona.
Prosím. Už. NE!
" Tak moment řekl si z generace na generaci? Ale to by znamenalo že ty...že jsi vlkodlak. To by ale také znamenalo že jsme příbuzní a to přeci nejde.Já mám už svou mámu a tátu tak jak to?" Vyptával se zmateně Max.
"Víš, Maxíku. Občas se stane, že dva lidi mají víc jak jedno dítě, takže se rodina větví a ty pak můžeš mít mnohem víc příbuzných. A jestli z Cibule vyleze příbuzný vás čtyř, půjdu dobrovolně zaživa vypitvat autorku.
" Ano opravdu jsem vlkodlak a jak ty říkáš tak jsme opravdu příbuzní ale ne pravý.(Skoro dobře, ale tady je to mladí. Je to komplikovaný, já vím.) Dá se říct že jsem tvůj nevlastní bratr.Před sto lety určil další ze Stoletých králů kdo bude mít jeho moc a zdá se že jsi to ty a to ani nemusíš být nějak spojený s tímto rodem.(Jo, to hodně dává smysl.) Prostě to tak je." ("Prostě… to víte." Chudáček Sev se teď asi musí otáčet v hrobě, když jsem ho použila v takovém pseudo-díle) Řekl pohotově Manion. Max se začal smát.
" Tak tohle je fakt něco. Nejenom že jsem vlkodlak ale ke všemu král a mám nevlastního bratra který mě učí. Tak to je bomba. Až tohle řeknu ostatním." Popadal se za břicho Max.Když se to tak vezme tak mu to ani směšné nepřipadalo ale prostě to ze sebe musel nějak dostat.Pak se uklidnil.Ze samého smíchu ho bolelo břicho. (To nebude ze smíchu. To budou ty drogy. Já vám furt řikám ať je neberete.)
" Dobře už jsem v pohodě.Když jsem to tak pěkně vyřešili můžu to říct ostatním?" Zeptal se zvědavě.
" Ano můžeš. (A tak šel chleba, chleba s máslem, chleba s máslem se salámem, rohlík, rohlík s máslem…)" Odpověděl mu Manion.Max se tedy otočil a šel hledat ostatní. Nejdřív zašel k nim do pokoj (Měl radši zajít do Všehrd) ale tam nebyli. Pak se povídal po celém domě ale oni nikde.Nakonec vyšel ven a zjistil že jsou u koní a Anita učí Hermionu a Harryho jezdit. (Jo tak Anita je učí na koníčka, jooo? Jéžiš fuj, zas na mě jdou úchylný kecy, pro dnešek by stačilo. Dobrou noc.)
 


Komentáře

1 WilbAnnogs WilbAnnogs | E-mail | Web | 10. května 2017 v 1:59 | Reagovat

Comprar Viagra Internet Foro  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Online Pharmacy Propecia Brand Cialis Without A Prescription Buy Orlistat Online Without Script Canadian Drug Store No Script Comment Avoir Du Viagra Sans Ordonnance

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama