Čtyři mocní - 4. kapitola

31. října 2012 v 9:19 | Lizz
Jak mě Sasanka před měsícem upozornila, mám zpoždění. :D *jde si najít lopatu a zakopat se* Sakra, vážně to tu nějak přichcípává. Z čehož nejem sice nijak zrovna dvakrát nadšená, ale co se dá dělat.
E: Co třeba sem tam něco zveřejnit, hm?
Kušuj, Hajzle. Chtěla jsem tím říct, že tak nějak není co zveřejnovat, protože psaní... No, sice by se to něco, co vytvářím při přednáškách možná dalo nazvat psaním, ale žádná sláva to není no. Ale to je fuk, Zpátky k věci... Tramdadadá, Kate Dafna a předposlední kapitola!
Sasanka červeně, já modře. :D

4 Kapitola - Shadow a Atra

Na tváři ji po tváří, nohou a vůbec všude lechtalo sluníčko. Anita se usmála a otevřela oči. S hrůzou zjistila, že ji vůbec nelechtalo sluníčko, ale Cibule konečně ukázala svou úchylnou stránku. Slezla s (*vezme pravidla pravopisu* Kašlu na vysvědčení. Jsou tvoje!) postele a vydala se rovnou do koupelny kde spáchala sebevraždu! ranní hygienu. Pak se oblékla a šla na snídani. Cestou potkala Hermionu.Věnovala jí pozdrav dobrého rána (Anita svou velkorysost nezapře) a společně šli (Hermiona je kluk?) na snídani. V jídelně už byl Manion s Harrym.

" Dobré ráno." Řekli obě a mužské osazenstvo jim to oplatilo.
" Kde je Max?" Zeptala se po chvíli Hermiona. (Hej! Vy máte být přece všichni, až na Cibuli mrtví! Beru to tak, že jste duchové a nevíte o tom.)
" Asi ještě spí." Odpověděl jí Harry. (Nespí, je kaput a jedinýmu mu to došlo, proto nepřišel)
" Omyl. Už nespím." (Tak nic.) Projde dveřmi Max a sedne si za stůl. Přímo před ním se objeví snídaně. (Změna času uprostřed kapitoly je docela velkej prohřešek, ale co se týče Kate, už má list hříchů popsaný z obou stran a na tohle nezbylo místo, tak jí to promineme.)
" Mimochodem dobré ráno." Věnuje všem ještě úsměv a dá se do jídla. Zbytek jen pokývá hlavou a taky se dá do jídla. Když dojedí ozve se Manion.
" Tak jak jste daleko se čtením?"
" Už to mám přečtený." Ozve se ode všech. Pak se zaseknou,podívají se na sebe a rozesmějí se. A přitom se všichni zadusí rohlíkem. Vážně chci tak moc, když si přeju, aby tomu už byl konec?
" Výborně." Usmál se spokojeně Manion."Konečně jste mrtví. Tak to můžeme začít s výcvikem." řekl." Počítejte ale s tím že některé věci budu učit každého zvlášť. V tu dobu když se mnou bude mít jednotlivec hodinu dám ostatním buď nějaký úkol,který budete muset splnit než skončí hodina nebo dostanete volno." Prohlásil Manion.
"volno! Volno! Volno!" neslo se vzduchem sborové skandování.
" Ale ne. Začíná mučení." Zasténal Max a Harry horlivě přikyvoval. Holky se zasmáli. (Mám pocit, že tohle ti už Lizz několikrát vysvětlovala…)
" To ano.Učení,mučení." Řekla pak Anita. *facepalm* Anito, Anito, ty se modli, aby se tohle nikdy nedostalo k nikomu z tvé budoucnosti. Naprosto by ti to zkazilo image Popravčí a zlé nekromantky.
" Kdy chceš začít Manione?" Zeptala se pak Hermiona. Manion se koukl na hodinky.
" Za hodinku - což znamená v 10 se dostavte do tělocvičny." Řekl a odešel.
" Ach jo." Povzdechl si znovu Max.
" No nevím jak vy ale já se jdu převlíct do něčeho v čem se dá cvičit." (Hodinu se převlíkat? Bože… Ženská.)Prohlásila Hermi a odešla nahoru.Ostatní udělali to samé.Pak se v deset hodin sešli před tělocvičnou.
" Tak směle do toho." Řekl Harry a otevřel dveře.Naskytl se jim nehezký pohled.Tedy nehezký jak pro koho. Tělocvična nebyla tělocvična, ale mučírna. Všude krev a sliz a střeva a plíseň a pavouci. Ti obrovští pavouci. Ještě, že tam nebyl Ron. Tohle by ho chudáka zabilo. Na druhou stranu, díky bohu že tam nebyl Ron. Stačí, ře mi v téhle povídce zprznila Harryho a Hermionu. V tělocvičně který (mami, ty to vidíš. Vlastně neivdíš, ale kdybys viděla, tak se lekneš) měla změkčené stěny i podlahu stál Manion a kolem něj byly běžící pásy a jiné nástroje na cvičení. Však to říkám. Mučírna. Krev, sliz a střeva se tam objeví za chvíli a plíseň a pavouci jistě taky přijdou.
" No jen pojďte." Vyzval je Manion když se neměli k tomu aby šli dovnitř.Čtyřka tedy vešla.Zastavila se ale co nejdál od nástrojů. Manion se ušklíbl.
" Tak děcka.Teď vám končí volno a jde se na tvrdou práci." Řekne a nepěkně se usměje. (Už třetí změna času během jedné kapitoly? Sice je její list hříchů už úplně plný, ale tohle tam někam vmáčknu.)
" Ode dneška budete mít rozvrh který budete dodržovat. Teď vám ho zatím jen řeknu ale pak vám ho dám na papíře. Vstávat budete už v šest ráno. Hned jak vstanete tak se uděláte (ranní hygienu) a obléknete si něco v čem se vám bude dobře běhat. (Nejlíp oblečení, děcka) Nejpozději v sedm se dostavíte před dům kde si zaběháte.Pak půjdete na snídani a ze snídaně na učení které bude trvat do jedenácti. Pak bude tělocvik, který bude trvat hodinku.Přesně do oběda.Po obědě si každého z vás vezmu samostatně abych vás mohl naučit vaše schopnosti a přeměny." Když to říkal tak čtyřka se mračila čím dál víc. Manion se jen usmál. (překvapivě)
" No a teď pojďte cvičit." Řekl a ukázal na běžící pás. Parta se zatvářila ublíženě ale šla. Jo, neměli jste s ním chodit, vážení. Já vám hned říkala, že je to nesmysl. Ale poslouchá mě tu někdy někdo? Cvičili poctivě dvě hodiny. Podle toho to ale pak taky vypadalo. Jakmile skončilidošli k sobě do pokojů kde si dali sprchu a padli do postelí. Každý prospal hodinu čímž zmeškal oběd. A taky pár čárek v té větě předtím. Když pak vstali bolelo je celé tělo. To je totiž umlátily čárky, které si připadaly odstrčené, protože je každý ignoroval. Bylo to jako by kopírovali své pohyby protože se všichni zvedli z postele a vydali se do sprchy kde si dali horkou sprchu. Ne asi, bahenní lázeň. Pak se usušili oblékli a šli na oběd do jídelny. Tam u stolu seděl Manion,pil kávu a něco četl. A usmíval se. Na to nezapomínejte.
" Vidím že už jste se probudili." Prohodí ale hlavu nezvedne, protože se mu jí někdo pokuil useknout sekerkou stejně jako skoro bezhlavému Nickovi a teď, kdyby jí zvedl, upadla by mu.
" Jo." Odpoví všichni a zmoženě se posadí.Hned se u nich objeví oběd do kterého se s radostí pustí.Když dojedí Manion opět promluví.
" Mám pro vás ty rozvrhy.Od zítra začnou platit." Řekne a před každým se objeví rozvrh."Dnes máte volno ale přes to jeden úkol (takže nemají volno, nauč se vyjadřovat, Maňone).Půjdete do lesa a nasbíráte košík hub. Budete je mít k večeři, takže jestli houby neznáte. Lituju, bude to vaše poslední jídlo.Upozorňuji že zvlášť, abyste si nemohli radit a zjistíte mi každý dvě zvířata. (největší zvíře seš ty, Maňone, to zjistí každej i bez lesa) To ovšem není vše.Máte za úkol se s těmito zvířaty sblížit. (Jo tak zbyližovat by ses chtěl ty úchyle! Já úplně zapomněla, že jsi vlastně gejlord) Získat si jejích důvěru. Pak mi o tom budete vyprávět.Když se vám nepovede potkat dvě zvířata nevadí.Stačí jedno. A žádná zoofilie! Já ty výrazy viděl." Usměje se na ně.
" A co když potkáme tři a víc?" Zeptá se Anita.
"No tak budeš mít na práci hodně zjišťování" řekl Maňon a při slově zjišťování si jazykem přejel po rtech.
" Silně o tom pochybuji ale když se tak stane zkuste se s nimi spřátelit." Odpoví Manion,zvedne se od stolu a odejde. Parta se na sebe podívá ale pak jen zakroutí hlavou a zvednou se taky. Dojdou do svích (HOLKA? BOHAJEHO! Umíš ty vůbec číst? Ta knížka, co jste ti dala… Ano, to se stránkama a divnejma černejma znakama na obale i vevnitř. Tos měla přečíst, abys nepsala tyhle kávoviny jako svých s měkkým í.)pokojů kde se převléknou do oblečení co se hodí na procházku lesem. (podpatky a mini sukně?) Každý vyšel v jiný čas na všechny si před tím potkal Manion a upozornil je ať si dávají pozor, protože je zrovna úplněk a po lese pobíhá proměněný Lupin. Bububu.
***Harry***
Harry z nich čtyř vyšel jako první. (Protože Harry prostě vždycky musí bejt ve všem nej. Nejmladší chytač za posledních sto let, vyvolený, chlapec, který přežil, blablabla) Mířil do lesa s tím že není horší jak zapovězený les, víc už se ale plést nemohl.Mezi stromy svítilo sluneční světlo a všude byl klid. (Jen zdánlivě, Harry, jen zdánlivě. Vidíš ten stín za tamtím stromem? To jsem já. A dala bych si smaženého draka) Harry se rozhlížel všude kolem a dělalo mu starosti to ticho, protože pokud neslyšel ani ptáky, ani veverky, ani brouky, znamenalo to, že kolem bylo něco zlověstnějšího než samotný lord Voldemort. Kolem toho se přinejmenším zdržovali jednorožci a Quirell. (Jestli jsem zlověstnější než Voldy, tím bych si nebyla tak jistá. Ale rozhodně ho nemám v plánu obdarovat milým úsměvem a sušenkou na cestu) Šel ovšem stále dál. (Přímo mě pod kosu) Pak ale les potemněl a jako by zhoustl. Za keřem slyšel šustění. (Sasanka byla zase jednou nešikovná a zakopla o vlastní nohu…) Okamžitě vyndal hůlku a vyčkával. Ze Proti němu se vyřítil černý vlk. (Nerozezná holku od vlka, to je ale blb) S nepřátelským vrčením na něj skočil.Harry se bránil ale nechtěl vlkovi ublížit. Měli se přece se zvířaty seznámit a tak přece nezabije první zvíře, které potká, že ano.Ten od něj najednou odskočil, došlo mu, že chlapce poslala Cibule a ještě měl nepěkně vzpomínky od minule.
" Proč mi nechceš ublížit? Si jiný než ti co sem chodí vždy." Řekne vlk a překvapí tak Harryho. (On to totiž nebyl vlk, celou dobu jsem to bylá já, zlověstná a škodolibá Sasanka, která dostala chuť na dračí karbanátky)
*http://static.aumojekoule.eu:443/images/articles/original/squirrel_facepalm_1301599644.jpg*
" Ty mluvíš?"
" Jistě že mluvím.Sem magický vlk, tam šílená veverka." Odpoví vlk (Sasanka) jako už by to měl dávno vědět. (No to by teda měl. Zajímalo by mě, kdy mu dojde, že nejsem vlk) " To je zajímavé ty jsi lovec a ani nevíš že jsem magický." Řekne pak ještě.
" Ale já nejsem lovec.Jen jsem dostal za úkol najít v lese dvě magická zvířata - chyba! Řekl jenom zvířata, ale dělej, jak myslíš, já ti do toho kecat nebudu, stejně mě neposlechneš - a jakkoli se s nimi spřátelit." Vysvětlil mu Harry a trochu úchylně se pousmál. (Lizz: Ani na to nemysli, Doriane.)
" Úkol? A od koho?" Zeptá se vlk. (Samozřejmě, že jsem všechno už dávno věděla, ale pokud jsem chtěla udělat z Harryho svou karkulku, musela jsem přistoupit na jeho hru)
" Jmenuje se Manion." Řekne Harry.
" Takže náš starý Mani.Zajímavé" Bručel si pro sebe vlk a slíbil si, že jestli se tenhle černovlasej idiot se smaragdově zelenýma očima o něco pokusí, zakousne ho. Aspoň by měli jeho děti něco k večeři. (Prdlajz děti, všechno sežeru sama. Držím sice hladovku, ale takovouhle dobrotu člověk dostane jednou za život)
" Počkej ty znáš Maniona?" Zeptal se udiveně Harry.
" Jistě. Vždycky když je z něho vlkodlak tak běží k nám." Prohlásí vlk a udělá zvuk který Harrymu připadal jako smích. (To byl zlověstný smích, který znamenal: "Ten trotl na to ještě nepřišel") " No když už máš ten úkol tak co kdybych byl já první magické zvíře?" Zeptal se po chvíli vlk.
" A ty by jsi chtěl?" (Mám pocit, že bych možná měla na chvíli přestat číst FFka. Protože mi najednou všechno zní docela hodně úchylně. Ale co, za to beztak může i Dorian. A především naše drahá Kate.) (Kate na hrad! … nebo radši ne…)
" Hmm...Ano.Manion by do lesa neposlal jen tak někoho a cítím že ti můžu věřit." Odpověděl. Jasně, do lesa totiž chodí jenom ti, co je Cibule pošle. Nikdo jinej.
" Dobrá.Jak se jmenuješ?" Usměje se Harry.
" Jsem Shadow." (Shadow je jen krycí jméno pro Sasanku, pamatujte na to!)
" Já jsem Harry." Představí se a podrbe vlka za ušima.Ten spokojeně zamručí a ukousne mu ruku. (Ještě ne, Lizz. Vyčkej času)
" Harry je hezké jméno." Řekne Shadow.
" Shadow zní taky hezky.Neznamená to náhodou stín?" (Prosím, že to tam není? Že to tam není?)
"Neptej se mě, neznáš snad google překladač?"
" Ano znamená." Souhlasí Shadow.
" Tak tedy Shadow...co by jsi řekl kdybychom se prošli? Potřebuji najít to další zvíře."
" Nemusíš chodit daleko.Jsi teď můj přítel a tak ti pomohu.Nedaleko je tu skála a u ní je jezero. (A v něm jsou mořské panny. Jasně, jsou to zvířata jen napůl, ale komu to dneska vadí?) (Úchylnýmu Maňonovi by to určitě nevadilo)V něm žije hydra. (vydra?) (Skoro mořská panna, příště budu hádat líp.) Pojď zavedu tě k ní. Určitě je taky hladová. Cibule je na nás tak hodný, že nám posílá svačinky. " Řekne vlk a rozběhne se tím směrem.Harry ho poslušně následuje.Za chvíli už stály (A hele, tak i Harry a Shadow jsou holky - že by Harry konečně prokoukl můj převlek?) na skále a koukali (A už zase kluci. Páni, jsou hermafroditi!) (Houby hermafroditi, to zase Harry zapomněl, že mj převlek prokoukl, a považuje mě znova za vlka. On je chudák trochu pomalejší)dolů na hluboké jezero.
" Atro vylez ven." Zavolá Shadow.Voda se začne chvět a za chvíli už je v úrovní Harryho hlavy pět hlav hydry. (ÁÁÁÁÁÁÁÁ! No tak! Hydra má hlav devět! DEVĚT! A jedna z nich je nesmrtelná. A zabil jí Heraklés. No nic, tohle bude asi nějaká její vzdálená příbuzná, která už potkala Bajaju a ten jí čtyři hlavy uťal a opálil, aby nevyrostly nové.) (Hydra má devět hlav, vydra jenom jednu. Pět je podle mě krásný zlatý střed.)
" Shadowe…kdo je tohle?" Otáže se kupodivu hezký ženský hlas. (To jsem byla taky já! Dobře, teď kecám, byla to vydra)
"Tohle je Harry.Je to můj přítel.Potřebuje pomoci.Má se seznámit a spřátelit se dvěmi magickými zvířaty.První sem já a tebe bych chtěl poprosit aby si byla druhá." Mluví vlk. (Možná vám přišlo divné, proč v přestrojení vlka mluvím jako debil. Ale kdybych používala správné tvary slov a čárky, byla bych moc nápadná.)
" Moc ráda.Nemám mnoho přátel a jsem ráda když se najde někdo kdo by chtěl být mím *zabije Kate, vážně, jestli tu holku někdy potká rozmlátí jí hlavu slovníkem spisovné češtiny* přítelem. Co ty Harry? Opravdu chceš být mím přítelem.Nebojíš se mě?" Podívá se na něj pět hlav.Je pravda že na začátku se bál ale pak se bát přestal je přece statečný mladý muž, chlapec, který přežil a rozhodně se nelekne už jen pětihlavé hydry! (Vydra taky není moc strašidelná)
" Ano chci být tvůj přítel.Nezáleží na tom jak vypadáš ale co máš uvnitř.Tady.Mám totiž hlad, takže jestli tam nemáš játra, ledviny a srdce - nezajímáš mě." Řekne a ukáže na místo kde má srdce.
" Chytrý kluk.Počkejte chvíli.Hned sem tam zpět." Řekne hydra pojmenovaná jako Atra.Shadow se pro sebe usměje.Ví co Atra hodlá dělat. (Shadow alias Sasanka ví všechno. A když něco neví, prostě se koukne o pár řádků níž.)
" Tak jsem zpět." Ozve se jim za zády.Harry se poplašeně otočí.Stojí tam žena v černých,korzetových šatech. Medúza! A protože se jí Harry podíval do očí, je z něj teď socha. (Nefandi si, ještě nás pár stránek čeká.)
" Kdo jsi?" Zeptá se. Shadow se štěkavě rozesměje a žena spolu s ním.
" Nepoznáváš mě podle hlasu?" Usměje se žena.Má po ramena dlouhé tmavě zelené vlasy a sytě modré oči.
" Ty jsi ta hydra?" Zeptá se nejistě Harry.
" Ano jsem ale neříkej mi hydra. Jsem totiž Vydra. Mé jméno je Atra." Usměje se na něj.
" Ale jak je to možné?" Zeptá se Harry. (A Harryho pověstná inteligence opět zasahuje. Pojmenovali jí tak její rodiče. Týfón a Echidna, kdyby tě to zajímalo.)Pochopila na co se ptá.
" Je to jedna z mích schopností." Odpoví. (Takže, když se jmenuju Shadow, Sasanka a Iveta, znamená to, že mám tři schopnosti?)
" Aha." Pokýve svojí jedinou a osamocenou hlavou Harry."No asi bych se měl vrátit." Otočí se směrem kde hádá dům. (Má jen tři pokusy, tak by mě zajímlo, jestli to uhádne dobře.)
" Dovedu tě tam.Tento les není moc bezpečný." Řekne Shadow. Ve skutečnosti ale konečně čeká na správný moment, kdy Harrymu ukousnout hlavu a napíchnout ji na kůl. Byla by z toho hezká vánoční dekorace před dům.
" Děkuji. Naschle Atro.Přijdu zase zítra a rád jsem vás poznal." Usměje se Harry.
" Žádné vás ale tě.Tykej mi." Pokárá (nebo spíš požádá, hm?) ho Atra.
" Dobře." Pokýve hlavou ale pak už se rozejde se Shadowem směrem k lesu a pak z lesa k domu.
" Shadow (Všimli ste si, že před chvílí bylo to jméno normálně sklonné?) nechceš na chvíli dovnitř?" Zeptá se Harry.
" Nebude to vadit?" Odpoví otázkou Shadow. (*mne si ruce, protože uvnitř domu se bude vraždit mnohem líp*)
" Nebude a Manion tě jistě rád uvidí" Usměje se Harry a otevře dveře. Shadow tedy spolu s ním vejde dovnitř.Harry ho vede přímo k Manionově pracovně. (Dvě mouchy jednou ranou, karrrrrramba) Zaklepe a po vyzvání vejde.Za ním se vplíží Shadow.
" Ty už jsi zpátky?" Zeptá se překvapeně Manion.
" Ano jsem a jednoho ze svích nových přátel jsem ti přivedl.Typuju že ho znáš."Usměje se Harry.Shadow byl schovaný za ním takže se rozhodl vylézt. Nejdřív vystrčil hlavu a pak pomalu celé tělo.Já už nemůžu. Vážně. SvÝch, tIpuju a copak je želva, aby nejdřív vystrčil hlavu a pak až… ok, želva asi nevystrčí celé tělo.
" Shadow?" Zeptal se překvapeně Manion. "Takové jméno už jsem někde slyšel. Nazývali tak Sasanku, bájnou válečnici, služebnici pravopisu, která chladnokrevně trestala jakýkoliv prohřešek proti literatuře.
" Ahoj Mani.Dlouho sme se neviděli." Pozdraví Shadow.
" Tedy pokud Harry pokud je Shadow tvůj přítel nemohl si si (Sis. Sisi? Sis. Sisi? *už jí z toho hrabe*) (Mě se spíš líbí pokud harry pokud) vybrat lepšího." Usmál se Manion.
" Tak to mě těší.Nechám vás tu o samotě. Měj se Shadow." Rozloučí se Harry a vydá se k sobě do knihovny kde si vezme knihu o obranných kouzlech a začne si číst. V tom se k němu ze zálohy připlíží Sasanka převlečená do poslední chvíle za Shadowa. Svlékne své vlčí roucho a ve své hrozivé božské kráse zastihne Harryho nepřipraveného. Vytáhne z pochvy… Dobře, necháme toho, prostě jsem ho zabila, stačí?
 


Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 4. listopadu 2012 v 13:13 | Reagovat

Ahoj, rádi bychom vás pozvali do naší RPG na téma Hunger games. Přihlašte se a zkuste si život v Panemu. http://on-hungergames.blog.cz/

Promiň za reklamu, neviděla jsem tu nikde rubriku na reklamy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama